E-UROPE BRIDGE – II Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej – 6.06.2018 Warszawa

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

6 czerwca na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się II edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej.

Jest to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę uczestników.

Podczas pierwszej edycji Kongresu gośćmi byli między innymi przedstawiciele izb gospodarczych oraz administracji publicznej z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Tak liczny udział samorządu gospodarczego, to dobra zapowiedź dla polskiej gospodarki, która staje się liderem w organizacji spotkań biznesowych przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej. Kongres to platforma gospodarcza dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z sąsiadami z zagranicy.

Udział w Kongresie stwarza możliwości do nawiązania efektywnej współpracy samorządów terytorialnych i gospodarczych, z naszej części Europy z Chinami.

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej jest wydarzeniem towarzyszącym VII edycji targów China Homelife Show i China Machinex, które są okazją do nawiązania współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Chinami oraz krajami Europy Centralnej i Wschodniej.

Do wzięcia udziału w tych inicjatywach zaproszono blisko 1700 przedstawicieli z krajów z Europy Centralnej i Wschodniej w ramach programu 16+1, oraz ok 2000 polskich przedsiębiorców.

Misją Kongresu jest:

 • działanie na rzecz współpracy samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego,
 • dostęp do najnowszych osiągnięć w nauce służących gospodarce,
 • lobbing na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej, wraz z wszelkimi ułatwieniami związanymi z eksportem i importem,
 • tworzenie miejsc pracy na rynku krajowym i outsourcing zagraniczny,
 • stworzenie płaszczyzny dla szerokiej współpracy podmiotów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej z innymi regionami świata,
 • zwiększenie i pogłębienie współpracy samorządu gospodarczego z samorządem terytorialnym i administracją państwową,
 • propagowanie i dbałość o wysokie standardy działalności gospodarczej, norm etycznych w biznesie oraz upowszechnianie zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców,
 • wsparcie dla promocji i eksportu produktów, usług i kapitału przedsiębiorców zorganizowanych w samorządzie gospodarczym, w tym przez współpracę z izbami bilateralnymi i multilateralnymi.

Organizatorzy spodziewają się udziału około 300 osób w tym przedstawicieli około 80 zagranicznych i 90 krajowych przedstawicieli izb gospodarczych.

Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem krajowych produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia, maszyny, kosmetyki, wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

Ramowy Program Kongresu:

 • 14:00 – Otwarcie Kongresu z udziałem przedstawicieli Urzędów Centralnych
 • 14:10 – Analiza współpracy gospodarczej z akcentem na eksport do Chin (Krzysztof Furgała, Hineni Group Pekin)
 • 14:30 – Konsorcjum Gospodarcze obu Ameryk a współpraca gospodarcza z Europą Centralną i Wschodnią (George Lakis, GO Americas)
 • 14:40 – The Visegrad Chamber of Commerce V4C4 – współpraca regionalna wsparciem eksportu (Galambos Tamás, Budapest, Budapest Chamber of Commerce and Industry)
 • 14:50 – Sposoby finansowania inwestycji w kraju i za granicą (Bank Gospodarstwa Krajowego)
 • 15:05 – Debata: Współpraca gospodarcza między Polską a Chinami w ramach Jedwabnego Szlaku
  Paneliści:
  Michał Laskowski (Morska Agencja Gdynia)
  Adrian Zwoliński (ekspert CSPA i doktorant SGH)
  Kamil Skoneczny (OT Logistics)
 • 15:50 Debata: Przyczyny najczęstszych nieporozumień kulturowych: jak je przełamać?
  Paneliści:
  Paulina Kiełbus-Jania (BigChina Sp. z o.o.)
  Andrzej Pieczonka (Verico)
  Mariola Bańdo-Szwaj (Verico)
  Marek Orzechowski (Action)
  Jerzy Bednarek (DSBJ Africa)
 • 16:40 Wystąpienia przedstawicieli samorządu gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej
 • 16:55 Uroczyste podpisanie umów o współpracy pomiędzy samorządami gospodarczymi – Europejskie Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych

Moderator: Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego)

Tłumaczenia symultaniczne: j. angielski, j. polski i j. rosyjski

Udział w Kongresie jest bezpłatny, wymagane jest mailowe zgłoszenie: biuro@wig.waw.pl oraz otrzymanie potwierdzenia udziału.

Po Kongresie zapraszamy na Galę, która rozpocznie się o godz. 18:30 w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk, ul. Księcia Trojdena 4a, Warszawa.

Osobą odpowiedzialną za współpracę jest p. Katarzyna Kaczmarska, e-mail: biuro@wig.waw.pl, tel. +48 22 225 01 11

 

Fotorelacja z I edycji Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej
(foto. Mariusz Przygoda)

 


7 edycja targów China HomeLife Poland jest wyjątkowa nie tylko pod względem ilości wystawców. W tym roku przygotowaliśmy magazyn lokalny pełen produktów, jakich potrzebuje Twój biznes.

Nie musisz tygodniami czekać na dostawę, nie ponosisz także kosztów związanych z transportem i cłem. To wyjątkowa okazja! Odbiór produktów będzie możliwy w Nadarzynie, podczas targów China HomeLife Poland 2018.

 

Osoby zainteresowane udziałem w targach prosimy o pre-rejestrację:
http://chinahomelife.eu/formularze/akredytacja/

Na podany adres e-mail prześlemy dodatkowe informacje.

Więcej na: www.chinahomelife247.eu

 

BEZPŁATNY parking dla gości targowych
Jeśli chcesz przyjechać na targi samochodem, możesz skorzystać z bezpłatnego parkingu na terenie Ptak Warsaw Expo. Warunkiem jest prerejestracja oraz przesłanie do organizatora nr rejestracyjnego pojazdu na adres: parking@wig.waw.pl

 

BEZPŁATNY autobus miejski na targi
Organizatorzy zapewniają także bezpłatny transport autobusem, kursującym na trasie Dworzec Centralny – Ptak Warsaw Expo w godzinach 09:00 – 16:00, odjeżdżającym z oznakowanego przystanku pomiędzy dworcem a CH Złote Tarasy.

Bezpłatny autobus China Homelife Poland 2018

Jak dojechać?

PTAK WARSAW EXPO
Al. Katowicka 62, Nadarzyn, Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *