Grafiką w hejt: Śląsku trzymaj się!

Grafiką w hejt: Śląsku trzymaj się!

Grafiką w hejt: Śląsku trzymaj się!

„Dziennik Zachodni” apeluje o zaprzestanie hejtu wobec górników i ich rodzin. Redakcja zainicjowała akcję wsparcia Śląska oraz górników. W ostatnich dniach są oni oskarżani w internecie o roznoszenie choroby COVID-19. – Jesteśmy od zawsze głosem Śląska, uznaliśmy więc za stosowne wytonować złe emocje i pokazać te dobre – podkreśla Marek Twaróg, redaktor naczelny tytułu.

Solidarni z regionem

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się wiele negatywnych wpisów na temat Ślązaków oraz górników, którzy pracują w tym regionie. To właśnie na Śląsku jest obecnie największe ognisko choroby COVID-19. We wtorek 12 maja było tam 4271 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na milion mieszkańców przypadało  951 zakażeń. Pojawiło się wiele fałszywych wiadomości, jakoby rozważane było zamknięcie województwa śląskiego i odseparowanie go od reszty Polski.

„Dziennik Zachodni” w odpowiedzi na hejt pojawiający się w ostatnich dniach zdecydował się na akt solidarności z regionem. W ramach akcji opublikowano dwie grafiki autorstwa artysty – grafika Tomasza Bocheńskiego. Były one wielokrotnie publikowane i udostępniane w mediach społecznościowych. Znalazły się na nich hasła: „Śląsku trzymaj się. Dacie radę!” oraz „Jeżech ze Slonska! Poradzymy! (Jestem ze Śląska! Damy radę!).

Dobre emocje w cenie

Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” uzasadnił w gazecie: „My, mieszkańcy województwa śląskiego, powinniśmy w tym szczególnym czasie wspierać się wzajemnie. Kolejni górnicy przechodzą testy na koronawirusa, w związku z tym wykrywane są kolejni chorzy. Śląsk jest w czołówce zachorowań. Różnie Polska reaguje: jedni trzymają nas za ręce, inni odtrącają i chcą izolować. My chcemy pokazać solidarność. Chcemy pokazać dobre emocje, dzięki którym trochę łatwiej jakoś przetrwać pandemię” – napisał.

– Uznaliśmy za stosowne wytonować złe emocje i pokazać te dobre, bo słów wsparcia na Śląsku wobec górników i w Polsce wobec Śląska też jest dużo. W trudnych czasach wzmacnianie dobrych emocji – także przez media – jest ważne – mówi Marek Twaróg.

Grafiki autorstwa Tomasza Bocheńskiego można pobierać za darmo ze strony dziennikzachodni.pl i udostępniać w swoich mediach społecznościowych.

źródło: Dziennik Zachodni, wirtualnemedia.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *