GUS policzył turystów

Kraków

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego.

GUS policzył turystów zagranicznych i krajowych korzystający z bazy noclegowej w Polsce. Od stycznia do maja tego roku z bazy noclegowej na terenie naszego kraju skorzystało 9,3 mln turystów, w tym 2,2 mln to turyści zagraniczni.

Najwięcej zagranicznych gości przyjechało do nas z Niemiec (605,5 tys.). Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii (211,2 tys.), a na trzecim z Ukrainy (184,1 tys.).

Najrzadziej można u nas spotkać turystów z Cypru – w pierwszych pięciu miesiącach tego roku przyjechało ich do Polski tylko 1299.

źródło: GUS, PAP
foto: Shutterstock

One thought on “GUS policzył turystów”

  1. Smieje sie!!!! Mieszkam na pograniczu.
    Kolejka do polski ze strony Bialorusi czesto wyciaga sie na kilomietry. Dzienne, tylko dzienne, tylko na jednym prszejscu w Terespolu Straz graniczna wpuszcza do RP do poltora tys samochodow. 1500!!!! Zima w dwa razy mniej.
    Na podlasu w sklepach, muzeach i plazach tylko ros mowa, Warszawa, kazdy wie, jaka mowa slychac? Tysoacy bialoruskich turystow i rosjan.
    Spojzmy na parkind przy Biedronce- 10% polskich auto. Prszy HolydayInn, jaki tablicy?
    Poznan, Wroclaw, Gdansk- bialoruskej i ros, ukr registracji mniej, ale jak juz wejdzemy do morza, to kto na jachtach? Jakos krzywo wychodzi z podliczenia, i gdzie chowaja sie ci brytyjczyki? Moze to sa polaki, ktory z nostalgii wracaja na wakacjie do kraju, bo gdzie w Polsce uslychac mowe angelska? Na UW, da na Dwircu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *