Pomoc pomostowa mediów lokalnych

Prasa

Prasa

Polska prasa przeżywa obecnie wyjątkowy kryzys. Dziennikarze są zwalniani z pracy. Obniża się wynagrodzenia. Wydawcy zamykają tytuły prasowe, które funkcjonowały na rynku od dziesięcioleci.

Najboleśniej skutki kryzysu odczuwają media lokalne. Cierpią też małe redakcje. A przecież, zwłaszcza w tak trudnym momencie, w jakim znajduje się dziś Polska, szeroki dostęp do rzetelnych informacji ma kluczowe znaczenie!

Dlatego organizacje samorządu dziennikarskiego apelują o jak najszybszą pomoc i wsparcie.

Pomoc w zasięgu – wykupienie reklamy

Celem działania jest udzielanie pożyczek m.in. na rynku mediów,  które są uproszczonymi w procedurach pożyczkami.

Istnieje możliwość ich otrzymania w formie wykupienia reklamy.

Możliwe jest otrzymanie wsparcia finansowego od 10.000 do 200.000 PLN. Pożyczki  czy zlecenie reklam są możliwe po przeprowadzeniu  uproszczonej procedury stanu deu diligence  firmy.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt na mail wawa@polskiemedia.org

Apelujemy do samorządów

Stowarzyszenie Polskich Mediów zwróciło się z listem do zarządów województw. Przedstawiliśmy w nim  ofertę  pomocy. Apelowaliśmy o zamawianie płatnych zleceń w lokalnych tytułach prasowych województw. Z tego tytułu wydawcy mogliby realizować ogłoszenia i komunikaty urzędów marszałkowskich przez cały 2020 rok. Czekamy na pozytywne odpowiedzi.

Tarcza nie obroni

Z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odniósł się do pisma Izby Wydawców Prasy. Nawołuje ono rząd do wprowadzenia rozwiązań ratujących rynek prasy. Minister przypomniał, że wydawcy mogą korzystać z rozwiązań tzw. tarczy antykryzysowej. Wyraził także chęć rozmów z przedstawicielami mediów. Wielu z nich określa te rozwiązania jako niewystarczające.

Zanim pojawi się realne wsparcie ze strony państwa, pomoc na przetrwanie tego trudnego czasu oferuje grupa inwestorów prywatnych. Członkowie grupy wywodzą się ze środowiska mediów.

red
foto: Pexels

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *