Karewiczów jubileusz podwójny

Wyjątkowe wydarzenie w Krakowie. Podwójny jubileusz świętują w tym roku panowie Karewiczowie. Emil Karewicz (znany aktor, pasjonat malarstwa) skończył 95 lat (13 marca). Krzysztof Karewicz (malarz, rzeźbiarz) skończył 65 lat (24 września).

Z tej okazji w Krakowie po raz pierwszy będą wystawiane rysunki węglem (unikatowa technika własna), z cyklu „ Motywy Rodzajowe” Krzysztofa Karewicza. Krzysztof Karewicz jest jedynym artystą na świecie, który tworzy rysunki w tej technice. „Motywy Rodzajowe” to seria opowieści o sytuacjach zapamiętanych, wyobrażonych, czy też opartych na legendach. Zostały przeniesione na karton inspirując widza, pobudzając jego wyobraźnię, skłaniając do wspomnień.

Na wystawie po raz pierwszy w Krakowie będzie także wystawione malarstwo (akryle i akwarele) z kolekcji prywatnej Emila Karewicza oraz zachowane karykatury aktora.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na kanale TVP 3 Kraków, która wraz ze Stowarzyszeniem Polskich Mediów jest patronem medialnym tego wydarzenia.

(BG)

Karewiczów jubileusz podwójny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *