Kongres „SMART CITY – założenia i perspektywy” za nami

9 czerwca 2016 we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Kongresu „SMART CITY – założenia i perspektywy”.

banner_smart_626x170_v13_wroclaw

Po raz kolejni eksperci związani z tematyką Smart Cities mogli rozwiać wszelkie wątpliwości, a pytania, tak licznie padające z sali, nie pozostały bez odpowiedzi. Przebieg konferencji i rozmowy, które wywiązały się zarówno w trakcie obrad, jak i w kuluarach, świadczą o dostosowaniu programu Kongresu do zainteresowań jego uczestników.

Poza uczestnikami i ekspertami zabierającymi głos w poszczególnych panelach, wydarzenie odbyło się z udziałem przedstawicieli Patronów Honorowych, Patronów Medialnych oraz Partnerów Technologicznych Kongresu.

Kongres uroczyście otworzył Prezydent Miasta Legnicy – Pan Tadeusz Krzakowski, który zachęcił wszystkich uczestników do angażowania się w projekty SMART CITY. Następnie przyszedł czas na debatę otwierającą, podczas której moderator, Pan Dariusz Szwed – Doradca Prezydenta Słupska ds. Zagranicznych oraz Przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu, wraz z panelistami poruszyli kwestie związane z możliwościami wdrażania rozwiązań Smart Cities w praktyce. Obecni na sali eksperci oraz zgromadzeni goście wymienili między sobą doświadczenia w tym zakresie. W debacie otwierające wzieli udział: Dr hab. inż. Wojciech Bujalski – Profesor nzw. PW, Instytut Techniki Cieplnej z Politechniki Warszawskiej, Cezary Lejkowski – Dyrektor Climate-KIC Polska, Artur Mazurkiewicz – Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców, Dr inż. Łukasz Szałata – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Eko-Biegły, Dr hab. Krzysztof Tomaszewski – Adiunkt, Instytut Nauk Politycznych Uniwersytet u Warszawskiego.

Kolejnymi punktami w programie konferencji były cztery panele dyskusyjne nawiązujące do różnych obszarów tematyki Smart Cities:

  1. Nowe technologie – istotny element dynamicznego rozwoju miast
  2. Efektywne wytwarzanie i wykorzystanie energii w aglomeracjach miejskich
  3. Rozwój ekologicznego i zrównoważonego transportu
  4. Zarządzanie zasobami miejskimi – inteligentna infrastruktura miast

Wszelkie informacje odnośnie panelistów, którzy wzięli udział w VIII edycji Kongresu znajdą Państwo na stronie wydarzenia: http://successpoint.pl/smart-2016-wroclaw#

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *