Konkurs „Dziennikarze dla klimatu”

Dziennikarze dla klimatu

Z okazji inauguracji siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Dziennikarze dla klimatu” zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 17 września, o godz.10.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8.

Podstawowym celem konkursu, tak jak w latach poprzednich, jest kształtowanie świadomości ekologicznej w społeczeństwie na temat konsekwencji, jakie niosą zmiany klimatu, tym razem w środowisku miejskim. Miasta konsumują ponad 70% energii i odpowiadają za 85% emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Mają ogromny udział w zmianach klimatu Ziemi. Stąd nadaliśmy wyższą rangę konkursowi o kontekst: „Miasto innowacji”. Przyszłość ludzkości skoncentruje się w wielkich aglomeracjach. Zarządzanie nimi jest ogromnym wyzwaniem i wymaga szczególnych rozwiązań – nowych, inteligentnych technologii, pozwalających łączyć dobrą urbanistykę z ekologią.

Zapraszamy do konkursu dziennikarzy, którzy w sposób przystępny, rzetelny przedstawią problemy rozrastających się ponad miarę miast, pokażą jak wykorzystać wszystkie możliwości do poprawy codziennej jakości życia ich mieszkańców.

Na wszystkie tego typu prace liczymy i czekamy.

Więcej szczegółów podczas konferencji prasowej, w której udział zapowiedzieli:

  • prof. Maciej Nowicki, przewodniczący jury konkursu
  • dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju (juror konkursu)
  • Tomasz Chruszczow, wielokrotny uczestnik globalnych negocjacji klimatycznych

Po konferencji zapraszamy na lunch.

Więcej informacji: www.dziennikarzedlaklimatu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *