Ostatni weekend z 13.Sputnikiem!

Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"

Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"

13. odsłona Sputnika małymi krokami zbliża się do końca. Przed nami ostatni festiwalowy weekend na warszawskich ekranach, ostatnia szansa na spotkanie z najlepszym kinem rosyjskim i rozmowę ze znakomitymi twórcami. „Ołówek”, „Nafta”, „Komik”, „Ponad niebem”, „Fateicz i morze” oraz „Północny wiatr bywa ciepłym” – to tytuły, które szczególnie polecamy na nadchodzący weekend w stolicy. Tradycyjnie nie zapomnimy także o naszych najmłodszych widzach, których zapraszamy w sobotę i niedzielę do Luny na bajkowo-filmowe poranki 13. Małego Sputnika.

29 listopada – w Lunie odbędą się dwa spotkania z twórcami: o 18:00 konkursowy „Ołówek” Natalii Nazarowej oraz rozmowa z reżyserką i producentem Denisem Kowalewskim, zaś o 20:30 kalejdoskopowy „Komik” Michaiła Idowa, a po nim rozmowa z odtwórcą tytułowej roli, gwiazdą rosyjskiego ekranu – Aleksiejem Agranowiczem.

Na piątkowy wieczór w Lunie mamy też propozycję dla fanów kina w wydaniu mniej poważnym! Znana wszystkim fabuła „Hobbita” Tolkiena o godz. 19:00 nabierze zupełnie innego kolorytu dzięki nietuzinkowym efektom specjalnym i finezyjnej charakteryzacji w filmie z sekcji „4K” – „Bajkowa podróż Pana Bilbo Bagginsa, Hobbita, przez dziką krainę, czarny las, za mgliste góry. Tam i z powrotem” w reżyserii Władimira Łatyszewa. Ścieżkę dźwiękową do filmu na żywo przeczyta sam Tomasz Knapik!

Również w piątek w Iluzjonie po dokumencie „Fateicz i morze” (godz. 18:00) z widzami porozmawiają polscy twórcy, współtworzący film – producentka Dorota Roszkowska i operator Krystian Matysek.

W sobotę – 30 listopada – o 18:15 zapraszamy do Luny na pokaz tytułu konkursowego „Nafta” Jusupa Razykowa, po którym o inspiracjach i pracy na planie opowiedzą reżyser oraz odtwórczyni głównej roli Jelena Susanina. Następnie o godz. 20:30 zaprezentujemy film z Kalejdoskopu Nowego Kina – „Ponad niebem” w reżyserii Oksany Karas. Po projekcji z widzami porozmawia aktor, Aleksiej Agranowicz.

W Iluzjonie w sobotę czeka nas kolejna propozycja z Konkursu Filmów Dokumentalnych. O 18:00 po pokazie obrazu „Północny wiatr bywa ciepłym” Aleksieja Gołowkowa zapraszamy na dyskusję z reżyserem.

W Elektroniku natomiast czekają nas projekcje najmocniejszych tytułów konkursowych – „Byka” Borisa Akopowa (29 XI, godz. 21:00), „Rosyjskiego biesa” Grigorija Konstantinopolskiego (30 XI, godz. 18:00) oraz „Van Goghów” Siergieja Liwniewa (30 XI, godz. 20:00).

W niedzielę – 1 grudnia – z publicznością ponownie spotka się reżyser Jusup Razykow. Tym razem przedstawi on w Lunie swój drugi film w tegorocznym programie Sputnika – „Taniec z szablami” (godz. 17:00).

Ceremonia zamknięcia festiwalu odbędzie się w niedzielę o godz. 19:00, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na ogłoszenie werdyktu Jury do kina Luna. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję obejrzeć komedię „Rozwiedźmy się!” w reżyserii Anny Parmas.

Zobacz wywiady telewizji festiwalowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *