Zapraszamy do dyskusji na temat wolności mediów

Redaktor naczelny dziennika, Grzegorz Gauden, przeprosił urażonych publikacją karykatury Mahometa. Powiedział jednak, że nie przekroczył granicy wolności słowa, stwierdził, że zrobiłby to ponownie.

Mediacji pomiędzy dziennikiem a Muzułmańskim Związkiem Religijnym w Polsce podjął się wicepremier i szef MSWiA, Ludwik Dorn. Po rozmowie z nim muzułmanie powstrzymali się od złożenia wniosku do prokuratury. Związek domaga się zamieszczenia przeprosin na pierwszej stronie gazety.

Andrzej Krawczyń z Kancelarii Prezydenta RP powiedział, że dobre jest to, iż dzięki tej publikacji zostanie przedyskutowana sprawa granic wolności prasy.

Po raz pierwszy karykatury proroka zostały zamieszczone we wrześniu 2005 roku, w dzienniku „Jyllands-Posten” w Danii. W styczniu przedrukował je jeden z tygodników norweskich. Publikacja wywołała oburzenie w całym świecie muzułmańskim.

Mija tydzień od tej publikacji. Wiele emocji opadło. Teraz można zobaczyć tę problematykę granic wolności mediów i tolerancji z pewnej perspektywy. Zapraszamy Koleżanki i Kolegów dziennikarzy, zapraszamy Państwa do dyskusji na ten temat.

Prosimy o zamieszczanie komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *