Książka – najlepszy wychowawca – zaproszenie do promocji dobrych książek

To w dużej mierze od dziennikarzy zależy czytelnictwo tego rodzaju książek, a stworzenie mody na czytanie książek trudniejszych, ale wartościowych (polskich, nie tylko zagranicznych), byłoby sukcesem całej polskiej kultury i nauki. Przy obecnym kryzysie czytelnictwa i coraz mniejszych nakładach na naukę, szczególnie na nowoczesne podręczniki akademickie i książki naukowe, wsparcie Państwa byłoby niezwykle cenne i stanowiłoby nieocenioną pomoc w promowaniu nauki polskiej i osiągnięć polskiej humanistyki. Dzięki ludziom mediów informacje o ciekawych publikacjach oraz wywiady z ich twórcami mogą docierać do dużego kręgu zainteresowanych osób, a rzetelne recenzje i wywiady z wybitnymi humanistami formować gusty, a zarazem pomagać ludziom nauki w dotarciu do większej liczby czytelników.

Stowarzyszenie we współpracy z Wydawnictwem Trio będzie przekazywać do recenzji w mediach wybrane przez Państwa tytuły.

Postaramy się przesyłać książki do wszystkich zainteresowanych ich zrecenzowaniem.

Atrakcyjną formą promocji tego typu książek mogą być  konkursów ogłaszane dla czytelników reprezentowanych przez państwa wydawnictw. W nich  nagrodami mogą  być te  książki.

Tematy pierwszych publikacji  łączą  się z trzema seriami wydawniczymi:
– Historia Państw świata w XX wieku,
– Poznajemy Unię Europejską,
– Oblicza Japonii

Wybór tych serii nie jest przypadkowy. W cyklu Historia państw świata w XX wieku  ostatnio ukazała się Białoruś autorstwa Eugeniusza Mironowicza, która w kontekście obecnych wydarzeń może stanowić dobry pretekst do zaprezentowania historii tego kraju. Jest to już drugie, znacznie poszerzone wydanie tej książki.

Historia państw świata w XX wieku (kliknij by zobaczyć)

Kolejna seria w sposób bardzo rzetelny i przystępny prezentuje wybrane kraje Unii Europejskiej. Została stworzona z myślą o młodzieży, a książki tego cyklu są pewnego rodzaju przewodnikami, przedstawiającymi historię, gospodarkę kulturę i sztukę państw Unii. Cennym uzupełnieniem tych publikacji jest książka Andrzeja Borzyma i Jeremiego Sadowskiego /Polscy Ojcowie Europy/, prezentująca polski wkład w koncepcję europejskiego zjednoczenia.

Poznajemy Unię Europejską (kliknij by zobaczyć)

Oblicza Japonii natomiast to seria pozwalająca zrozumieć
ten kraj i specyfikę mieszkających tam ludzi. Konkurs związany z tym cyklem mógłby odwoływać się do obchodzonej w tym roku 50. rocznicy wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Oblicza Japonii (kliknij by zobaczyć)

Osoby chętne do współpracy z wydawnictwem prosimy o akredytację na
www.polskimedia.org/formularze/trio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *