Wielka majówka w SGGW

Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Każdy wydział przygotował coś specjalnego. Podczas festynu będzie można także kupić rośliny ozdobne, dowiedzieć się jak dbać o rośliny i  zwierzęta domowe oraz jak się zdrowo odżywiać. Będzie można zbadać sobie stężenie glukozy, cholesterolu i wyliczyć współczynnik BMI. Podczas majówki będzie można także obejrzeć wyroby z amarantusa oraz dowiedzieć się czy należy obawiać się roślin transgenicznych i zobaczyć je na miejscu.

Ciekawe zwierzęta
W czasie Dni SGGW na pewno dobrze bawić się będą dzieci i miłośnicy zwierząt. Wydział Nauk o Zwierzętach, który jest patronem tegorocznego festynu, na dwa dni zamieni uczelniany park w mini zoo. Będzie można stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami i ślimakami. Nie zabraknie nietypowych zwierząt gospodarskich: m.in. ozdobnych kur, świń wietnamskich i owiec burskich. Jak co roku, będzie można też podziwiać wielkiego byka aktora, znanego między innymi z roli w filmie „Quo Vadis”. Zaplanowana jest także wystawa rasowych gryzoni – myszy, szczurów i świnek morskich.
W sobotę swoje umiejętności zaprezentują psy policyjne. Miłośnicy koni będą mogli je podziwiać podczas specjalnego pokazu jazdy kawaleryjskiej oraz barokowej jazdy konnej. Miłośnicy psów będą mogli zaadoptować zwierzęta ze schroniska.

Studenci na start
Podczas tegorocznych Dni SGGW bardzo aktywne będą organizacje studenckie. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Szkoła Tańca Tropicana, Rewia Salsy i Samby, Teatr Tańca i Ognia „IGNIS” oraz Orkiestra Reprezentacyjna SGGW. Przez dwa dni będzie można oglądać ciekawe prace fotograficzne studentów leśnictwa i wystawę „Foto-leśnik” oraz wystawę Wydziału Nauk o Zwierzętach „Wokół Żubra”..

Z duchem historii
Dni SGGW to także doskonała okazja, żeby cofnąć się na chwilę w czasie. Na terenie kampusu pojawią się stare wehikuły, które zaprezentuje Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji „Kardan”. Ci, którzy jeszcze nie byli, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum SGGW. Członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW zaprezentują schemat drzewa genealogicznego SGGW, opowiedzą o procesie jego powstawania i doradzą, jak szukać informacji potrzebnych np. do opracowania drzewa genealogicznego własnej rodziny.

Na sportowo
Nie zabraknie też atrakcji sportowych. W piątek rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o „Puchar Akademików”. Odbędzie się też Międzywydziałowa Sztafeta Pływacka i Otwarte Mistrzostwa SGGW w siatkówce plażowej. AZS SGGW patronuje turniejowi armwrestlingu o puchar uczelni.

Dla zdrowia
Majówka w naszej uczelni to także doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie. Na stoisku Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można poradzić się dietetyka, a także wykonać pomiar glukozy, cholesterolu i tri glicerydów. Dietetycy obliczą także na podstawie wzrostu i masy wskaźnik BMI i poradzą, jaką dietę powinniśmy stosować.
Koło PCK przy SGGW organizuję akcję zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać w piątek i w sobotę.

Więcej na temat organizowanych atrakcji  i szczegółowy program Dni SGGW jest na specjalnej stronie internetowej http://dnisggw.sggw.pl. Wielka Majówka w SGGW odbędą się w piątek i sobotę (15 i 16 maja) w godz. 10.00-16.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Nauk o Zwierzętach.

Natomiast w niedzielę 17 maja 2009 r. w godzinach 10-18, także w kampusie SGGW (przed pałacykiem rektorskim) odbędzie się Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Celem imprezy jest integracja środowisk seniorów. Program obejmuje prezentację działalności artystycznej i kulturalnej słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podczas festynu zaprezentują swój dorobek chóry, grupy taneczne i teatralne działające przy UTW. Zorganizowane zostaną wystawy malarstwa, fotografii i rękodzieła artystycznego. Odbędą się pokazy propagujące zdrowy styl życia m.in. nordic walking. Będzie czynny punkt porad prawnych i zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *