Pod egidą Warszawskiej Izby Gospodarczej: Europe – China Bridge

Europe - China Bridge

Europe - China Bridge

ABC importu i eksportu do Chin oraz kluczowe aspekty współpracy pomiędzy przedsiębiorcami Polski i Chin to główne tematy konferencji Europe – China Bridge. Spotkanie było zapowiedzią Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej.

Współpraca Chin i UE ma wiele wymiarów i ogromne znaczenie w zakresie politycznym, ekonomicznym oraz technologicznym, edukacyjnym i kulturowym. Zintegrowany europejski rynek i coraz większa otwartość na świat Państwa Środka to ogromny potencjał dla przedsiębiorców oraz nowe możliwości współpracy.

Celem Warszawskiej Izby Gospodarczej jest budowanie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Chin. Temu mają służyć zaplanowane wydarzenia: Kongres Gospodarczy Europy Centralna – Wschodniej Targi „Export Expo” i China Homelife. Spodziewamy się 2500 przedstawicieli biznesu z Chin, prezentujących blisko50 000 tysięcy produktów, którzy są zainteresowani polskimi produktami i polskim rykiem – zaznaczył Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej podczas specjalnie zwołanej konferencji dedykowanej wydarzeniom zaplanowanym na 29-31 maja br. w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym PTAK Warsaw EXPO.

W konferencji udział wzięli:

  • Patrycja Pendrakowska, Prezes Fundacji Instytutu Boyma
  • Marek Traczyk, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej
  • Ilona Klejnowska-Kamińska, Partner Instytutu Strategii i Rozwoju

Na Kongres zaproszono Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministrów Gospodarki z Białorusi, Czech, Ukrainy i Węgier, Urzędy Marszałkowskie, reprezentantów regionów z Litwy, Kaliningradu (Rosja) i Łotwy, Starostwa, Prezydentów Miast, burmistrzów i wójtów stref ekonomicznych, ambasadorów krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Chin, a także izby gospodarcze ze Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Celem naszego działania na rzecz współpracy samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego w obszarze gospodarczego wsparcia dla przedsiębiorców z Chin i Polski jest stworzenie płaszczyzny dla szerokiej współpracy podmiotów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej z innymi regionami świata oraz wsparcie dla promocji i eksportu produktów, usług i kapitału przedsiębiorców zorganizowanych w samorządzie gospodarczym – podkreślił Marek Traczyk, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Uczestnicy targów mają do dyspozycji specjalną strefę matchmakingu – a w niej zapewnioną pomoc tłumacza, tak by komunikacja z chińskimi dostawcami była jak najprostsza. Spotkanie z idealnie dobranym wystawcą można zaaranżować już przed targami. Dla największych importerów działa również program HostedBuyer, który daje wiele ekskluzywnych korzyści. Biznes to jednak nie wszystko – podczas targów co roku mają miejsce również ciekawe wydarzenia kulturalne. Wśród wydarzeń zaplanowane są również bezpłatne warsztaty prowadzone przez ekspertów od rynku chińskiego oraz panele dyskusyjne. Wśród tematów poruszymy między innymi zagadnienia związane z pułapkami, które mogą pojawić się przy imporcie z Chin, jak zapewnić sobie otrzymanie towaru zgodnego z zamówieniem, wyzwania związane z logistyką oraz weryfikacja kontrahenta i kontrola jakości. Zależy nam na wymianie informacji i doświadczenia oraz nawiązaniu bezpośrednich relacji pomiędzy przedsiębiorcami, reprezentujących branże: tekstylną, maszynową, elektroniczną, spożywczą, budowlaną, meblarską oraz rolniczą – zaznaczyła Patrycja Pendrakowska, Prezes Fundacji Instytutu Boyma.

Europe - China Bridge

III Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej i targi „Export Expo” to wydarzenia towarzyszące największym w Europie Środkowej targom ChinaHomelife Poland, stwarzające warunki do nawiązania współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Chinami oraz krajami Europy Centralnej i Wschodniej. Dialog między przedsiębiorcami prowadzony w ramach wydarzeń gospodarczych umożliwia prezentację swoich produktów oraz wartości stojących za marką firmy. Wydarzenia targowe dają ogromne możliwości przedsiębiorcom na poszerzenie grona odbiorców swoich produktów, usług oraz przedstawienie oferty, promocję, ale przede wszystkim bezpośredni i realny kontakt z klientem – podkreśliła Ilona Klejnowska – Kamińska, Partner Instytutu Strategii i Rozwoju.

W ramach udziału organizatorzy oferują umówienie spotkań z 5 chińskimi firmami z wybranej przez Państwa branży, pomoc tłumacza, darmowy transport z Warszawy, możliwość priorytetowej rezerwacji miejsca na warsztaty dotyczące specyfiki handlu z Chinami.

***
Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę przedsiębiorców. Podczas poprzednich edycji Kongresu gośćmi byli między innymi przedstawiciele ponad 50 izb gospodarczych z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Więcej informacji o kongresie na stronie www.kongresgospodarczy.org

Targi „Export Expo” to naturalny etap rozwoju największych targów w Europie Centralnej i Wschodniej, China HomeLife Poland, którym towarzyszą. Dzięki temu udało się stworzyć wyjątkowe forum promocjiproduktów i usług eksportowych polskich przedsiębiorców. Dodatkowym atutem dla wystawców jest zapewnienie ze strony chińskiej udziału w targach „Export Expo” co najmniej 200 importerów z Chin.

Więcej informacji o targach na stronie www.exportexpo.org

Targi China HomeLife Poland – największa tego typu impreza w Europie Środkowej. Do podwarszawskiego Nadarzyna przyjedzie ok. 1700 chińskich producentów reprezentujących 10 różnych branż: tekstylia i odzież, artykuły gospodarstwa domowego i upominki, sprzęt AGD, materiały budowlane, maszyny i narzędzia, meble, oświetlenie i artykuły elektryczne, żywność oraz części samochodowe.

Więcej informacji o targach na stronie www.chinahomelife247.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *