Polskie otwarcie w Val di Sole

Val di Sole

Val di Sole

Dolomity to polskie tereny narciarskie, a kto ma wątpliwość, że tak jest, powinien przyjechać w grudniu do Val di Sole. W Dolinie Słońca nasi rodacy opanowali wszystkie najpopularniejsze ośrodki narciarskie.

W jednej ze stacji w pasmie Folgarida-Marilleva otwarcie sezonu narciarskiego dla polskich turystów zorganizowała Warszawska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Mediów i redakcja „TTG Wiadomości Gospodarcze”.

Rej wodził Marek Traczyk, prezes WIG i SPM. Podkreślał gościnność i otwartość gospodarzy oraz podobieństwa charakterów włoskiego i polskiego. Przedstawiciele lokalnego samorządu i branży turystycznej dziękowali za wybór miejsca zimowego wypoczynku i zapraszali do korzystania z oferty. Alberto Marinelli, właściciel kilku hoteli w Male zapewniał, że branża turystyczna stara się przygotować, jak najlepiej na przyjazd turystów z Polski. Szacuje, że to ponad 60 procent wszystkich gości. To znacząca liczba w Regionie Autonomicznym Trydent-Górna Adyga, w którym turystyka jest jednym z trzech głównych sektorów napędzających rozwój gospodarki.

Starania o polskiego turystę widać w stacjach narciarskich, wypożyczalniach sprzętu, lokalach gastronomicznych i hotelach. Karty dań, cenniki, informacje są w języku polskim. A jeśli ich nie ma na początku turnusu, to pojawiają się po 2-3 dniach. Jedna z pizzerii na stoku zaprasza na „Polską” pizzę. Czym się wyróżnia oprócz typowych składników? Kiełbasą i cebulą…

Sezon narciarski dopiero się rozkręca. Prognozy są optymistyczne. O te, dotyczące pogody nie ma się co martwić – śniegu napadało tyle, że armatki są bezrobotne. W niektórych dolinach budynki trzeba odkopywać spod śnieżnej kołdry. Trasy są świetnie przygotowane i dostosowane dla narciarzy o różnych umiejętności. Na początkujących czekają instruktorzy. Kto nie lubi tłoku stokach, powinien wybrać się na narty właśnie teraz.

(gp)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *