W Zielonej Górze powstanie centrum logistyczne Eobuwie.pl

W Zielonej Górze powstanie centrum logistyczne Eobuwie.pl

Firma W.P.I.P. z Poznania zrealizuje pierwszy etap budowy centrum logistycznego sklepu internetowego Eobuwie. Obiekt stanie w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze.

Nowe centrum logistyczne Eobuwie o powierzchni 150 tys. m kw. ma być realizowane etapami. Umowę na realizację pierwszej części zamawiający podpisał z W.P.I.P. w połowie września.

W pierwszej kolejności powstanie hala magazynowa o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40 tys. m kw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma W.P.I.P. Realizacja magazynu ma potrwać do drugiej połowy 2019 roku.

W przyszłym roku ciąg dalszy budowy

W.P.I.P. przygotowało koncepcję na budowę centrum logistycznego razem z zagospodarowaniem terenu. Prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad drugim etapem inwestycji.

Obecny magazyn dystrybucyjny eobuwie.pl o powierzchni 15 tyss. m kw. znajduje się w Nowym Kisielinie. Nowy kompleks ma być docelowo prawie 10 razy większy, powodując nie tylko wzrost zatrudnienia o 200 dodatkowych pracowników, ale i usprawnienie obsługi klientów sklepu.

Firma eobuwie.pl ma w swojej ofercie ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach.

źródło: wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *