Zmiany w prawie mieszkaniowym i spółdzielczym – konferencja

Zapraszamy na konferencję na temat „Zmiany w prawie mieszkaniowym i spółdzielczym oraz w praktyce stosowania prawa (w organach władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej oraz w gminach i spółdzielniach mieszkaniowych)”

19 listopada 2015 r. (czwartek), Warszawa ul. Chmielna 9

HONOROWY GOŚĆ – prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy

Godz. 12.00
Otwarcie – dr Krystyna Krzekotowska, Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa
Wprowadzenie – dr Ryszard Kowalski, prezes Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa

Panel I – Moderator panelu – Red. Maciej D. Ociepka

Godz. 12.30
Zmiany w prawie mieszkaniowym, budowlanym i spółdzielczym, oraz w polityce mieszkaniowej państwa i gmin, w tym zmiany w zakresie ochrony prawnej najemcy i spółdzielcy,
z uwzględnieniem:

  • przepisów prawa (w tym prawa miejscowego stanowionego przez rady miast i gmin),
  • orzecznictwa sądowego(w tym orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego),
  • europejskich standardów ochrony Obywateli.

Paneliści: Roman Nowicki, przewodniczący Kongresu Budownictwa, Elżbieta JANISZEWSKA, b. podsekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa i Ministerstwie Infrastruktury, poseł red. Kornelia Wróblewska, Beata Wrońska, dyrektor Biura Polityki Lokalowej i Rewitalizacji m. st. Warszawy, dr Krystyna Krzekotowska, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości Uczelni Łazarskiego, Andrzej Półrolniczak, prezes Unii Spółdzielców Mieszkaniowych w Polsce, dr Irena Kleniewska, Uczelnia Łazarskiego, dr Ewa Wierzbowska, Stowarzyszenie DEKRETOWIEC

Panel II – Moderator panelu – Red. Marek Traczyk – prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów

Godz. 14.30
Ryzyka na rynku nieruchomości z uwzględnieniem:

  • instrumentów wspierających budownictwo ze strony państwa i gminy (kredyty, tereny, praktyka zezwoleń budowlanych, podatki itp.)
  • współczesnych zmian na rynku nieruchomości, związanych z sytuacjami kryzysowymi,
  • procesu inwestycyjnego w budownictwie (indywidualnym, spółdzielczym i deweloperskim),
  • znaczenie budownictwa dla RYNKU PRACY,
  • nowego statusu zawodowego zarządcy, pośrednika i rzeczoznawcy majątkowego,
  • statusu prawnego nieruchomości warszawskich, odebranych bezprawnie Warszawiakom tzw. dekretem Bieruta

Paneliści: Poseł adw. Stanisław Piotrowicz, prof. dr hab. Iwona Foryś, Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości, mec. Jerzy Krzekotowski, prezydent Fundacji Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa, wykładowca Uczelni Łazarskiego, prof. dr hab. Wojciech Wilkowski, Politechnika Warszawska, członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, Sekcja Rzeczoznawców Majątkowych, dr Marek Majchrzak, Prezydent Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości, wykładowca SGH i Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej przy Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Elżbieta Baczyńska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Uczestników Rynku Nieruchomości, członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej (Sekcja Pośredników), wykładowca na Studiach Podyplomowych Zarządzania, Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości Uczelni Łazarskiego.

Godz. 17.00 – Dyskusja
Europejska Akademia Prawa dla usprawnienia pracy urzędników i prawników na rzecz Obywateli
SPOŁECZNA POMOC PRAWNA dla rodzin z dziećmi, zagrożonych eksmisją na bruk

Karta zgłoszeniowa powinna zawierać następujące dane:

  • imię i nazwisko
  • nazwa instytucji
  • adres e-mail
  • telefon kontaktowy

Kartę zgłoszeniową wraz z dowodem wpłaty kwoty 300 zł + VAT na konto Stowarzyszenia Polskich Mediów prosimy przesłać na adres: Fundacja Międzynarodowy Instytut Prawa i Mieszkalnictwa, 01-682 Warszawa, ul. Gombrowicza 17 lub e-mailem na adres: krzekotowska@soi.fc.pl

Komentarze

  1. Interesuje mnie sytuacja mniejszości we wspónoie mieszkaniowej. (Właściciel większościowy na ponad 90 proc.własności zatem mniejszość jest dyskryminowana przez niego i ustawę również. W praktyce jest to sytuacja pomijania mniejszości w podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji.

  2. MIESZKANIA SOCJALNE PRZYZNAWANE PRZEZ SĄDY,SĄ TYLKO TEORETYCZNIE SŁUSZNYM ROZWIĄZANIEM.GMINY REMONTUJĄ JEDNO MIESZKANIE W BUDYNKU ZAGRZYBINYM,W OPŁAKANYM STANIE TECHNICZNY-KOSZT TSKIEGO REMONTU TO OK.45 TYS ZŁ.WPROWADZA SIĘ DO TAKIEGO MIESZKANIA RODZINE I PO ROKU WYPROWADZA,BO PLEŚN,GRZYB TRUJE LUDZI.TO ZWYKŁE MARNOTRAWSTWO PIENIĘDZY PUBLICZNYCH.TAK NAPRAWDE LUDZI Z MAŁYMI DOCODAMI NIESTAĆ NA ZAKUP OPAŁU,PRĄDU NA OGRZEWANIE I WŁASNĄ CIEPŁĄ WODE.JAKA TO POMOC,TO UTOPIA LUDZI W JESZCZE WIĘKSZĄ BIEDE.WIDZE TO JAKO FORME DYSKREDYTOWANIA I DYSKRYMINACJI NA TLE FINANSOWM.PRACA JEST ,ALE W PREKARJACIE.TO WSZYSTKO ODSTAJE OD WARTOŚCI PRAWA UE,KARTY PRAW PDSTSWOWYCH,ZREWIDOWANEJ. KARTY SPOŁECZNEJ I BRAKU RATYFIKACJI KNWENCJI PRAW CZŁOWIEKAW POLSCE !!!.PŁACA ZA PRACE MUSI BYĆ REALNA I GODNA!!!!!!!!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *