180 lat! Ciechocinek uzdrawia potężnie

Szanowni Przyjaciele Uzdrowiska Ciechocinek!

Rok 2016 obfitować będzie w kilka znaczących jubileuszy, które już od dziś mobilizują ciechocińską wspólnotę, nie tylko mieszkańców, ale też kuracjuszy tego kultowego kurortu. Będzie hucznie: 180-lecie Uzdrowiska Ciechocinek, 100-lecie nadania praw miejskich, 125-lecie Teatru Letniego, 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego, 130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej, 110-lecie jednego z najstarszych w Polsce – Towarzystwa Miłośników Ciechocinka.

ciechocinek460

Tegoroczne „jubileuszowe menu” to szczególna okazja do uczczenia wyjątkowej w skali Europy historii najsłynniejszego polskiego uzdrowiska, a zwłaszcza wybitnych ludzi, którzy to „Miasto Zdrowia” budowali i tych, którzy dziś mądrze kształtują jego rozwój.

Zapraszamy dziennikarzy do wzięcia udziału w obchodach, rozpisanych na wiele głosów. Jednocześnie prosimy o promocyjne wsparcie jubileuszowych wydarzeń. Kalendarium znajdziecie Państwo na stronie: www.ciechocinek.pl.

Stowarzyszenie Polskich Mediów, doceniając mnogość przewidzianych do realizacji ciechocińskich inicjatyw, objęło patronatem tegoroczne obchody. W dniach 13-15 maja odbędzie się w Ciechocinku Kongres Polskich Mediów. Wkrótce przedstawimy szczegółowy program kongresu oraz zasady uczestnictwa.

Ciechocinek 180 lat

Oprócz informacji kongresowych, na stronie www.polskiemedia.org oraz na portalu internetowym TTG Polska sukcesywnie pojawiać się będą miniopowieści ciechocińskie, począwszy od tematów wielkiego kalibru, jak np. Ciechocinek – stolica polskiej balneologii, poprzez biografie całkiem „excentryczne” i zabawne anegdoty o mieście, gdzie ciało i dusza w harmonii dają się „uzdrowić potężnie”.

W marcu zostanie opracowana specjalna podstrona internetowa Ciechocinka, poświęcona szczegółom obchodów.

foto: Pestizid/Wikimedia

Komentarze

  1. Witam !

    Czytając ten tekst przypominam sobie ciekawe – moim zdaniem – publikacje zamieszczone w „Gazecie Ciechocińskiej”. Są to pewnego rodzaju refleksje z pobytu kuracjusza i dziennikarza zarazem z pobytu w Ciechocinku.
    Teksty dostępne są również w internecie na http://www.kujawy.media.pl / dział – czytelnia, numery z grudnia, stycznia i lutego /.

    Dobrze, że dziennikarskie środowisko włącza się aktywnie w promocję tego pięknego uzdrowiska.

    serdecznie pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *