5 świetnych muzeów dostępnych online

British Museum, Londyn

Muzeum Brytyjskie, Rijksmuseum, Luwr, Guggenheim i Uffizi otworzyły swoje internetowe drzwi, aby można było zwiedzać z fotela.

Jeśli planujesz odwiedzić muzeum tej wiosny, nie wszystko stracone. Mimo że te ikony kultury musiały zostać zamknięte, nadal można je oglądać online.

 

British Museum, Londyn

British Museum, Londyn

Kto nie słyszał o najbardziej uznanym muzeum w Londynie? Ten magnes turystyczny współpracuje z Google Arts & Culture i około 2000 wiodących instytucji, dzięki czemu możesz wybrać się na interaktywną wycieczkę.

Wybierz się w spokojną podróż, klikając na artefakty i przeglądając ich historię.

Wybierz się na wycieczkę: British Museum

 

Rijksmuseum, Amsterdam

Rijksmuseum, Amsterdam

Piękne Rijksmuseum, samo w sobie, jest pełne dzieł sztuki i arcydzieł z holenderskiego złotego wieku. Choć musiała zamknąć swoje drzwi do 1 czerwca, jej internetowa inicjatywa Rijksmuseum From Home oznacza, że nadal możesz odwiedzać wirtualnie. Google angażuje się w tę inicjatywę, oferując możliwość eksploracji 11 „eksponatów”, w których możesz wchodzić w interakcje z różnymi dziełami z muzeum, czytać o ich historii i oglądać zbliżenia tych dzieł.

Pamiętaj, aby odwiedzić The Nightwatch Rembrandta i The Milkmaid Vermeera.

Wybierz się na wycieczkę: Rijksmuseum

 

Le Musee du Louvre, Paris

Le Musee du Louvre, Paris

Najsłynniejsze i największe muzeum Paryża, ze swoją ukochaną szklaną piramidą, musiało zamknąć drzwi, kiedy Paryż został zamknięty. Ale nadal możesz odbyć wirtualną wycieczkę po jej egipskich zabytkach lub Galerii D’Apollon i niektórych innych.

Wybierz się na wycieczkę: Luwr

 

Guggenheim, Nowy Jork

Guggenheim, Nowy Jork

Spaceruj po korytarzach słynnego Guggenheima lub po prostu ciesz się niezwykłym budynkiem muzeum.

Wybierz się na wycieczkę: Guggenheim

 

Galeria Uffizi, Florencja

Galeria Uffizi, Florencja

Na czterech wystawach zbiorowo pokazano dzieła sztuki Medyceuszy w XVI-wiecznym budynku. Ta internetowa trasa pokazuje zbliżenia obrazów i ważne szczegóły, w tym prace takie jak Perseusz Uwalniający Andromedę Piero di Cosimo.

Wybierz się na wycieczkę: Uffizi

źródło: The Travel Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *