Amerykanie gotują: Burger? Zrób to sam!

Burger

Burger

Amerykanie, którzy zostali zmuszeni do pozostania w domu podczas pandemii COVID-19, są zmuszeni do znalezienia nowych sposobów na wypełnianie codziennych obowiązków i spędzanie wolnego czasu.

Nowe badanie opublikowane przez HUNTER, wiodącą firmę zajmującą się doradztwem i komunikacją marketingową w zakresie żywności i napojów, daje wgląd w to, jak kryzys wpływa na preferencje i zachowania żywieniowe dorosłych amerykańskich konsumentów, a także na potencjalne skutki tych nowych nawyków.

1005 dorosłych Amerykanów zostało przebadanych online. Poproszono o porównanie ich nawyków kulinarnych i żywieniowych sprzed pandemii i teraz, i podzielenie się wynikającymi z tego zmianami w zakresie ich pewności i zadowolenia z gotowania, składników, użycia przepisów, marnotrawienia żywności i innych.

Badanie potwierdza, że Amerykanie gotują i pieką teraz więcej.

Ponad połowa konsumentów twierdzi, że gotuje więcej (54%), a prawie tyle samo piecze więcej (46%). Podczas gdy korzystanie z zamówionych gotowych posiłków i zestawów posiłków (22%) oraz zamawianie jedzenia na wynos i w dostawie (30%) również rośnie wśród niektórych konsumentów, jest to równoważone przez spadek tych zachowań wśród innych. Łącznie trzy czwarte (75%) wszystkich dorosłych Amerykanów, którzy gotują więcej, twierdzi, że jest bardziej pewna siebie w kuchni (50%) lub uczy się więcej o gotowaniu i zaczyna budować większą pewność siebie (26%). To nie tylko obowiązek, w sumie 73% lubi to bardziej lub tak samo jak wcześniej.

MMP
foto: Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *