Blechacz promuje region w Edynburgu

Rafał Blechacz

Rafał Blechacz, związany z Kujawsko-Pomorskiem światowego formatu wirtuoz fortepianu, zagra w środę (28 czerwca) w Edynburgu Chopina, a także Bacha i Beethovena. Organizatorem koncertu, który jest częścią wizerunkowej kampanii promocyjnej regionu, jest samorząd województwa. Wydarzeniu patronuje ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Cykl europejskich koncertów muzyki klasycznej z najwyższej półki, które podkreślają nasze związki z Chopinem, rozpoczęliśmy w 2013 roku. Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego inny znakomity pianista rodem z Kujaw i Pomorza, Paweł Wakarecy, wystąpił w ubiegłych latach z recitalami w Paryżu i Nohant, Monachium i Wiedniu, Londynie i Edynburgu oraz w Valdemossie na Majorce.

Tym razem zapraszamy brytyjskich melomanów do Queen’s Hall w Edynburgu w Szkocji. Wśród plakatów i folderów, obok tych informujących o walorach naszego regionu i nawiązujących do sylwetki wielkiego kompozytora, znajdą się także odniesienia do postaci Jane Stirling, szkockiej arystokratki i uczennicy Chopina. Podczas wizyty w Edynburgu Rafał Blechacz odwiedzi zamek Stirling, górujący nad miastem Stirling, dawną stolicą Szkocji.

Gospodarzami wydarzenia w Queen’s Hall są marszałek Piotr Całbecki i polski konsul generalny w Edynburgu Dariusz Adler. Samorząd województwa reprezentuje członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *