Dan Brown – najpopularniejszy autor wszech czasów w październiku w Polsce!

  • Ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy;
  • Książki przełożone na 56 języków;
  • Jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu „TIME”;
  • Autor 7 bestsellerów: „Kodu Leonarda da Vinci” (także w wersji dla młodszych czytelników!), „Aniołów i demonów”, „Inferno”, „Zaginionego symbolu”, „Cyfrowej twierdzy” i „Zwodniczego punktu”.
  • Na podstawie aż 3 jego książek nakręcono znakomite filmy z Tomem Hanksem w roli Roberta Langdona;
  • Jego książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników i stają przedmiotem debaty intelektualnej, także w gronie uczonych.

Dan Brown

Dan Brown – urodzony w Exeter w stanie New Hampshire absolwent Amherst College i Phillips Exeter Academy, syn nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Był wykładowcą literatury angielskiej i scenopisarstwa. Po rodzicach odziedziczył zamiłowanie do muzyki. Fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką i religią oraz zagadkami i tajemnicami historii rozwinął już w czasach szkolnych, potem zainteresowania te wykorzystał w pracy pisarskiej, tworząc tło dla swoich książek.

„Origin” – najnowsza książka Dana Browna – premiera: 3.10.2017

Fascynująca książka, w której czytelnik znajdzie wszystko to, co stanowi znak rozpoznawczy Dana Browna: zagadki, naukę, religię, historię, sztukę i architekturę. Tym razem specjalista od symboli Robert Langdon zmierzy się z najbardziej niebezpiecznymi i kluczowymi dla ludzkości pytaniami. Odpowiedź na nie przyniesie odkrycie, które wstrząśnie światem.

źródło: Centrum Prasowe PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *