Dionizy Piątkowski udekorowany Medalem Labor Omnia Vincit

– Dziękuję bardzo, to dla mnie wyjątkowe i ważne wyróżnienie – powiedział Dionizy Piątkowski, pomysłodawca i dyrektor Ery Jazzu, otrzymując Srebrny Medal Labor Omnia Vincit „Praca Wszystko Zwycięża”, przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

17.10.2015-Medal_LOV_dla_D._Piatkowskiego-fot._M._Olejni2

To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze uhonorowało Dionizego Piątkowskiego za promowanie kultury jazzowej w Polsce i na świecie. Aktu udekorowania, w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, dokonał Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa.

W uzasadnieniu decyzji Kapituły przytoczył cytaty trzech tuzów światowego jazzu: Charliego Parkera – „muzyka jest osobistym doświadczeniem. Twoją własną myślą i mądrością (…) żadna sztuka nie jest ograniczona”; Ray’a Charlesa – „Albo jesteś oryginalny, albo nie istniejesz!”; Milesa Davisa – „Styl należy mieć we wszystkim, co się robi – w pisaniu, muzyce, modzie, boksie, we wszystkim”. W tej perspektywie, Dionizy Piątkowski otrzymał Medal Labor Omnia Vincit za „nieograniczoność wizji twórczej, oryginalność i stylowość działania” – słowa te wypowiedziane zostały na scenie poznańskiego Klubu Blue Note, 17 października br.; podczas uroczystego koncertu jednej z gwiazd Ery Jazzu, Reggie Washingtona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *