Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego

To pierwsze na przestrzeni ostatnich lat tak dogłębne i wszechstronne omówienie twórczości Seweryna Krajewskiego. Pośród wielu publikacji, jakie powstają w obecnych czasach znajdziemy tę, którą warto zauważyć i wyróżnić „Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego”. Już jest dostępna poprzez strony internetowe, min. stronę Empiku i inne a także w salonach Empik. W publikacji znajdziemy ciekawostki i informacje z życia tego wspaniałego artysty a nawet rzeczy, o których dotąd nie było wiadomo. To książka o Sewerynie Krajewskim i jego twórczości, której autorką i pomysłodawczynią jest Ewa Derlatka, publicystka i dziennikarka.

krajewski

Wartością tej książki (drugiej już książki autorki), jest wieloletnia fascynacja sztuką muzyczną, konsekwencja w zbieraniu materiałów i determinacja w działaniu. Autorka przeprowadziła wiele rozmów, była w miejscach, w których bywał Seweryn Krajewski, spotkała się z wieloma ludźmi pracującymi z nim, aby najrzetelniej jak to możliwe opisać jego postać. Ale przede wszystkim, to książka odnosząca się w szerokim zakresie do twórczości tej ikony muzyki polskiej.

Śmiało można powiedzieć, że ta książka może stać się prekursorem sposobu mówienia o twórcach i wartościach w polskiej kulturze. Nie będzie przesadą, jeśli już nazwiemy ją tzw. „białym krukiem”. Z pewnością, może być też miłym świątecznym upominkiem.

Fragmenty książki spotkały się z pozytywnymi rekomendacjami wielu znanych osób, ważnych jako grupa opiniotwórcza świata Kultury.

Seweryn Krajewski, ur. w 1947 r. Dzieciństwo i młodość spędził w Sopocie, potem przeprowadził się do Warszawy. Były lider Czerwonych Gitar. Kompozytor m.in. takich piosenek, jak: „Takie ładne oczy”, „Ciągle pada”, „Wschód słońca w stadninie koni” czy „Uciekaj moje serce” i wielu innych. Także kompozytor muzyki filmowej. Współpracował z największymi autorami tekstów, m.in.: Krzysztofem Dzikowskim, Jackiem Cyganem, Magdą Czapińską.

Ewa Derlatka (ur. 1979) ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także wychowanie muzyczne. Od 1999 r. jest związana z prasą ogólnopolską – już w czasie studiów podjęła współpracę z „Tele Tygodniem”, potem „Tele Światem”, a teksty jej autorstwa cieszyły się dużym powodzeniem. Ostatnio pisywała do magazynu biznesowego „Vip” i dwumiesięcznika „Twoja Muza”. W 2007 r. wydała swoją pierwszą książkę pt. „21 spotkań”, której treścią są rozmowy z artystami. Współpracuje także z Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego. Jej artykuł napisany po inauguracji Centrum w Lusławicach w 2013 r. uznany był za najlepszy. Lubi i interesuje się dobrą polską muzyką i piosenką z tekstem mającym wyższe przesłanie.

Patroni medialni: Grupa VCanal, Warsztaty Filmowe WRFiTV, Książka jest kobietą, magazyn VIP, Stowarzyszenie Polskich Mediów

Więcej o książce na: www.ewaderlatka.pl

Komentarze

  1. Autorka świetnie podsumowała twórczość p.Krajewskiego. Opisała ją w sposób bardzo rzetelny i profesjonalny, nie poszła na skróty. Bardzo przyjemnie czyta się fakty, zarówno te znane jak i te wcześniej nie słyszane.

  2. Rewelacyjna książka. Dowiedziałam się tylu faktów na temat Krajewskiego. W bardzo przyjemny sposób napisane że czyta się z chęcią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *