Festiwal Nowe Horyzonty: filmy z sekcji Lost Lost Lost

"Trzecie piętro", reż. Terceiro Andar
"Trzecie piętro", reż. Terceiro Andar
„Trzecie piętro”, reż. Terceiro Andar. Fot. Materiały prasowe

Gaspar Noé przyleciał do Wrocławia tylko na chwilę, jednak znalazł czas, aby obejrzeć kilka propozycji z programu Nowych Horyzontów.

Jednym z jego pierwszych wyborów było Ukryte miasto i – co przyznał po seansie – film zrobił na nim bardzo dobre wrażenie. Dziś zachęcamy, żeby być jak Gaspar (przynajmniej w sferze kinofilskiej) i wybrać się na pokazy Ukrytego miasta oraz innych filmowych pereł, które znalazły się w sekcji Lost Lost Lost. To właśnie tutaj trafiają nieklasyczne dokumenty, filmowe eseje i prawdziwe slow cinema.

Sprawdź program sekcji Lost Lost Lost>>

Spotkania

Dziś zapraszamy także na sześć spotkań z twórczyniami i twórcami filmowymi. Pierwsze z nich rozpocznie się po seansie Lasu i wody (godz. 12:30) – naszymi gośćmi będą autorzy filmu, Jonas Bak i Charlotte Lelong. Wczesnym popołudniem polecamy także seans Hiacynta (godz. 12:30), połączony ze spotkaniem z członkami i członkiniami ekipy oraz obsadą filmu.

O godz. 15:15 zapraszamy na Najmro. Kocha, kradnie, szanuje oraz sesję Q&A z ekipą oraz obsadą tej produkcji lub pokaz filmu Oczy precz, o którym opowiedzą Hadas Ben Aroya (reżyserka) i Elisheva Weil (aktorka). Po południu (godz. 15:30) będzie także okazja, aby spotkać autora Śmierci niewinności i grzechu nieistnienia, George’a Petera Barbariego, a także twórców Dziewczyny i pająka (godz. 15:45) – Ramona Zürchera oraz Silvana Zürchera.

O godz. 22:00 zapraszamy na nocne szaleństwo pod chmurką, czyli bezpłatny pokaz Deerskin na wrocławskim rynku.

Recital With Chantal

Dziś o godz. 19:00, w Teatrze Muzycznym Capitol, rozpocznie się wyjątkowy recital, który przygotowała autorka i wykonawczyni muzyki, bohaterka kilku filmów Chantal Akerman, a także jej towarzyszka życia – Sonia Wieder-Atherton. With Chantal kontynuuje trwający trzy dekady dialog wybitnej wiolonczelistki z niezwykłą reżyserką, partnerską wymianę, rozmowę muzyki ze światem obrazów i słów. Podczas występu artystka wykona utwory, które pojawiły się m.in. w filmach Ze Wschodu i Amerykańskie historie. Ponadto usłyszymy głos samej Akerman (czytającej fragmenty swojej książki A Family in Brussels). Również dlatego recital Sonii Wieder-Atherton jest tak wyjątkowy: to zarazem występ solowy i w duecie.

Zarezerwuj miejsce lub kup bilet na recital With Chantal

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Na zakończenie dnia polecamy Midnight Show – prezentację dwóch neonowych realizacji, zaprojektowanych przez Monikę Drożyńską i Michała Frydrycha. Start równo o północy, w neonowym podwórku zlokalizowanym przy Ruskiej 46. Organizatorami Midnight Show są BWA Wrocław, Krupa Gallery, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, we współpracy z Galerią Neon Side.

Czytaj więcej o Midnight Show V: więcej światła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *