Skarby ludzkich pomysłów: MUZEUM SŁOIKÓW ŚWIATA – otwiera się w 4.09. br. w Muzeum techniki

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu jakim będzie inauguracja Muzeum Słoików Świata, 4 września br. oraz FESTIWAL SŁOIKÓW ŚWIATA 4-6 września br.

Będą to wydarzenia bezprecedensowe nie tylko w historii Warszawy, ale w przestrzeni Polski i świata, mają wymiar społeczny, polityczny, gospodarczy, kulturowy i wizerunkowy.

Wszystko to, co związane jest ze Słoikiem, stanowi dziś jedno z bardziej skutecznych narzędzi promocji i reklamy. Już sama zapowiedź inauguracji zbierania eksponatów do Muzeum Słoików Świata oraz organizacja pierwszego Festiwalu Słoików Świata spotkała się z wielkim zainteresowaniem ogólnopolskich mediów. Dotychczas zgromadziliśmy ponad 1000 słoikowych eksponatów.

Chwytliwy i nośny w polskim społeczeństwie temat Wspólnoty Słoikowej dzięki politycznej wpadce Macieja Klimczaka ministra kultury i sztuki z Kancelarii Prezydenta Komorowskiego oraz rosnąca potrzeba niestandardowych form promocji, ma na imię SŁOIK.

W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Wykorzystujemy je, przed wszystkim, do pasteryzacji różnych produktów żywnościowych. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności. Dzięki właśnie tej metodzie, możemy kosztować smakołyki z całego świata. Cieszy nas fakt, że w przededniu obchodów 11 – lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, można stwierdzić, że polskie produkty zawarte w słoikach, podbiły nie tylko Europę, ale są popularne praktycznie na całym świecie. Ta inicjatywa, to też doskonała okazja by zwrócić się do byłego kreatora Ministerstwa Gospodarki, o przedstawienie specjalnego raportu w tej sprawie. Oczekiwana jest szczegółowa informacja emeryta już w dyplomacji, największego promotora słoików oraz Dyplomowanego Słoikowego p. Radosława Sikorskiego byłego Ministra Spraw Zagranicznych i byłego także Marszałka Sejmu.

Wskazane, by każdy z nas wziął pod uwagę fakt, że niezależnie od swojego miejsca zamieszkania, urodzenia, koloru skóry, poglądów politycznych, czy też religijnych, mamy ze sobą wiele wspólnego, mamy coś, co nas łączy i tym czymś, jest właśnie powszechność słoika w naszym życiu!. Słoika, którego zalety w latach 1857-1868, odkrywał francuski chemik i prekursor mikrobiologii, Ludwik Pasteur. To właśnie on, opracował metodę konserwacji pożywienia, poprzez obróbkę termiczną – pasteryzację.

Życzeniem inicjatorów Muzeum Słoików Świata i Festiwalu Słoików Świata jest, by wartość słoikowej wspólnoty goszcząca w naszych domach, w każdym miejscu na świecie, mogła zostać jak najlepiej zaprezentowana w powstającej świątyni (uniwersalnego/powszechnego) słoika w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Inicjatywa powołania Muzeum Słoików Świata jest uzasadniona tym faktem, by ta światowa słoikowa wspólnota miała szczególne miejsce spotkań, ekspozycji powszechnych wartości.

Dlatego, zwracamy się do czytelników tego serwisu, a za Waszym pośrednictwem do rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów z gorącym apelem i zaproszeniem o osobiste przekazywanie szklanych eksponatów do Muzeum Słoików Świata. PAMIĘTAJCIE, BY PODRÓŻUJĄC PO ŚWIECIE PRZYWIEŚĆ ZE SOBĄ CIEKAWY EKSPONAT W DARZE DO jedynego na świecie MUZEUM SŁOIKÓW ŚWIATA. Na darczyńców czeka wiele przywilejów, choćby takich, jak zostanie honorowym Członkiem Muzeum, rabaty na wejście i delektowanie się herbatą, czy kawa z najlepszych serii słoikowo-musztardowych szklaneczek, czy filiżanek. Oraz wiele innych przywilejów, które zostaną wymyślone i dodane do pakietu darczyńcy a na które będzie stać Muzeum.

Wszystkich zainteresowanych złożeniem eksponatu do Muzeum Słoików Świata, prosimy o kontakt ze Starszym Kustoszem Słoikowym – e-mail: kustosz@muzeumsloikow.org

Muzeum Słoików Świata jako jedyne na świecie ma też swoje pozdrowienie.
Wchodząc do Muzeum jesteśmy witani: Niech będą pasteryzowane.
Odpowiadamy: Na weki weków.

Komentarze

  1. Myślę, że do słoików trzeba dołaczyć butelki – w tym też jesteśmy nieźli…A przeróżnyck ciekawyck buteleczek i butelek jest na świecie mnóstwo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *