IV tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka – konferencja prasowa

IV tom "Dziejów Polski" prof. Andrzeja Nowaka

IV tom "Dziejów Polski" prof. Andrzeja Nowaka

Zapraszamy 29 listopada 2019 (piątek) o godz. 13.00 do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5 na konferencję prasową poświęconą dziele prof. Andrzeja Nowaka: „Dzieje Polski” (Tom IV).

Przywitanie i wprowadzenie: Leszek Sosnowski – prezes Wydawnictwa Biały Kruk

Wystąpienie (ok. 30 min.): prof. Andrzej Nowak – pisarz, wykładowca UJ, prof. zw. w Instytucie Historii PAN

Wielotomowe „Dzieje Polski” prof. Andrzeja Nowaka są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w powojennej Polsce, zaś sam autor jest wymieniany obok największych polskich dziejopisarzy – Wincentego Kadłubka czy Jana Długosza. Autor podjął się tytanicznego wyzwania, aby opisać całą historię naszego kraju, a czyni to wykazując się największą erudycją i posługując się najpiękniejszą polszczyzną. Setki tysięcy miłośników historii pochłonęło poprzednie tomy i z utęsknieniem czekało na kolejną część „Dziejów Polski” – dziś trafia ona do rąk Czytelników.
Czwarty tom „Dziejów Polski” niesie podtytuł „Trudny złoty wiek” i opowiada o najwspanialszym okresie w naszej historii, obejmuje lata 1468 – 1572. „Wówczas spotkał się czas rozwoju polskiej kultury politycznej, specyficznej kultury obywatelskiej, republikańskiej i wolności, jakiej nie było w żadnym innym kraju europejskim tamtego okresu – mówi prof. Andrzej Nowak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *