Izrael przed Niemcami: Sprawdź najbezpieczniejsze kraje w świecie pandemii

COVID-19 jest przerażającym wrogiem, z którym walczy prawie cały świat. Śmiertelna pandemia wirusowa do tej pory zabiła prawie 160 000 osób. Nie wszystkie kraje radzą sobie z kryzysem tak samo.

Deep Knowledge Group (DKG) to grupa z Hongkongu, badająca i analizująca kapitał podwyższonego ryzyka. Jej hasło przewodnie brzmi „Wiedza to siła a głęboka wiedza to moc transcendentna.”

Specjaliści z DKG mierzyli: efekty kwarantanny, efektywność zarządzania rządów, monitorowanie i wykrywanie oraz gotowość do leczenia awaryjnego.

Według badań opublikowanych w tym tygodniu, najbezpieczniejszym krajem na świecie jest Izrael.

DKG stwierdza, że Izrael zarejestrował 12 855 przypadków koronawirusa, ale obecnie najlepiej radzi sobie z kryzysem dzięki doświadczeniu i skutecznemu zarządzaniu.

Bardzo blisko Izraela w ocenach działań są Niemcy jako drugi najbezpieczniejszy kraj na świecie. W rzeczywistości Niemcy uzyskały wyższe wyniki niż Izrael, za gotowość do leczenia awaryjnego oraz monitorowanie i wykrywanie. Niemcy zostały również nazwane najbezpieczniejszym krajem w Europie.

– W porównaniu z innymi krajami Niemcy mają obecnie najlepszy ranking bezpieczeństwa i stabilności w Europie, są także jednym z wiodących krajów na świecie pod względem zarządzania kryzysowego – powiedział ekspert danych Dimitry Kamiński, założyciel DKG.

„Biorąc pod uwagę dużą liczbę zakażeń, jakie pojawiły się na początku pandemii, Niemcy były niezwykle skuteczne i powstrzymały rozprzestrzenianie się choroby nieporównywalnie do poziomu innych krajów – w rezultacie Niemcy z tego tytułu zyskają znaczne korzyści ekonomiczne po powrocie do normalności”.

Fakt, że Izrael jest na czele, nie jest zaskakujący, gdy weźmie się pod uwagę, że ten kraj znajduje się w ciągłym kryzysie i ma duże doświadczenie w stanach wyjątkowych i zamykaniu granic –Anastassia Lauterbach, ekspert ds. Ssztucznej inteligencji i danych oraz członek zarządu DKG.

Lauterbach dodała, że uważa ranking za znaczący ze względu na dużą liczbę danych.

„Jednak ranking jest jedynie migawką, ponieważ dane są stale aktualizowane” – powiedziała.

Na trzecim miejscu w rankingu bezpieczeństwa znalazła się Korea Południowa.

Na czwartym i piątym miejscu – odpowiednio Australia i Chiny.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Nowa Zelandia, Tajwan, Singapur, Japonia i Hongkong.

Szwajcaria, drugi najbezpieczniejszy kraj w Europie, znalazła się na 11 miejscu, a zaraz po niej w drugiej dziesiątce, pojawia się Austria, Węgry, Dania, Holandia, Norwegia i Belgia.

Według badań DKG, Polska znalazła się na 33 miejscu, podczas gdy USA zajęły aż siedemdziesiątą pozycję.

Dane pokazać, od którego z krajów możemy obecnie uczyć się odpowiednich zachowań w trudnej sytuacji.

źródło: „Daily Express”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *