Koncert solidarności i muzycznych spotkań

Wśród wykonawców wokalista popularnego w latach siedemdziesiątych zespołu WAWELE i zespół 2LATE. Na zdjęciu: Jan Wojdak (WAWELE) i Artur Krystek (2LATE) przy ostatnich szlifach koncertowych utworów

Próby, przygotowania i spotkania muzycznych pokoleń… Koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan” lada moment. Zapraszamy Państwa do Filharmonii Narodowej w Warszawie w czwartek, 27 lutego o godzinie 19:00.

Zagrają z nami: Vadim A. Brodski, Black Hills, Julia Gąsiorkiewicz, Anna Krysztofiak, Maria Pomianowska, Jan Wojdak, Wolski z Golden Life, Marta Zalewska, Chaoran Zuo, 2Late, 8 Hands Quartet.

Koncert poprowadzi Jarosław Kret.

Są jeszcze ostanie bilety na koncert. Sprzedaż przez portal www.bilety24.pl:
https://www.bilety24.pl/koncert/solidarni-z-wuhan-58630?id=291803

 

PROGRAM KONCERTU

 

Eight Hands Quartet

Eight Hands Quartet

Wyjątkowy zespól czterech pianistów, którzy połączyli się by tworzyć i wykonywać muzykę fortepianową. Najpiękniejsze utwory muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej w wykonaniu na cztery fortepiany nabierają nowego wymiaru (www.eighthandsquartet.pl).

Program:
Taniec z szablami (A. Chaczaturian)
Lot trzmiela ( N. Rimsky-Korsakow)
The Moon Represents My Heart (z repertuaru Teresy Teng)
Howl’s moving castle’s (Joe Hisaishi)

 

Chaoran Zuo

Chaoran Zuo

Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu ad. dr hab. Joanny Kozłowskiej – Szczepaniak (dyplom z wyróżnieniem w 2016 r.) Obecnie na studiach doktoranckich w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w licznych pojektach, festiwalach, przedstawieniach teatralnych oraz spektaklach operowych.

Program:
Znaszli ten kraj (fortepian – Wei Liu)

 

Maria Pomianowska

Maria Pomianowska

Doktor habilitowana sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog. Adiunk w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektor międzynarodowego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Członkini rady programowej chińskiego festiwalu „16+1” (www.pomianowska.art.pl).

Program:
Fryderyk Chopin Mazurki – Op.33 nr 2 i 68 nr 2
Melodia ludowa – Z tamtej strony jeziora
Stanisław Moniuszko – Kozak z improwizacjami

 

Anna Krysztofiak

Anna Krysztofiak

Jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Będąc multiinstrumentalistką gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich (www.annakrysztofiak.eu).

Program:
Cang Hai Yi Sheng Xiao – Anna Krysztofiak oraz Paweł Betley
Cui zim „Pieśń nanguan” – Anna Krysztofiak

 

Julia Gąsiorkiewicz

Julia Gąsiorkiewicz

Adeptka wokalistyki estradowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Posiada bogate doświadczenie wokalne oraz aktorskie. Laureatka wielu festiwali wokalnych, nagradzana przez znanych artystów polskich scen oraz profesorów uczelni muzycznych. Wokalistka w zespole wokalnym Labilni i formacji rockowej Ostry Brzeg.

Program:
Nienaumyślnie /muz. R. Orłów, sł. A. Osiecka/ (fortepian – Vlasta Traczyk)
Lei Heung Lan /z repertuaru Jacky Cheung/ (fortepian – Vlasta Traczyk)

 

Vadim Brodski

Vadim Brodski

Urodził się w Kijowie. W 1981 roku przeprowadził się do Polski. Jest jednym z nielicznych, którzy mieli zaszczyt zagrać na Guarneri del Gesù, należącym do Niccolò Paganiniego. Chętnie gra repertuar lżejszy. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku.

Program:
Chiński Tamburyn – Fritz Kreisler (fortepian – Vlasta Traczyk)
Introduction et Rondo Capriccioso – Camille Saint-Saëns (fortepian – Bartłomiej Wezner)

 

Jan Wojdak

Jan Wojdak

Jan Wojdak piosenkarz i kompozytor, lider zespołu Wawele. Wśród wielu przebojów lat 70 z tych najbardziej znane to „Biały Latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio” (www.wawele.com.pl).

Program:
Biały Latawiec (w towarzystwie chóru Let The Dow Dow)

 

2Late

2Late

Zespół rockowy, założony w 2008 roku w Warszawie przez Artura Krystka i Roberta Szenfelda. 2LATE czerpie inspiracje z lat 70’S i 80’S. Fakt ten determinuje styl muzyki 2LATE, jednocześnie nowoczesne aranżacje, sprawiają że muzyka 2LATE brzmi świeżo i odkrywczo. Na najnowszym albumie 2LATE “Good things, bad things”, poruszane są problemy społeczne, o zasięgu globalnym (www.2late.com.pl).

Program:
The Ones (muz. i sł. 2Late)
China (muz. i sł. 2Late)

 

Marta Zalewska

Marta Zalewska

Wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Laureatka konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Dzięki wygranej ukazał się jej debiutancki, autorski album. Laureatka konkursu “Męskie Granie Young”. We wrześniu 2019 wystąpiła na jednym z największych festiwali muzycznych w Skandynawii (www.martazalewskamusic.pl).

Program:
Bylam o krok (muz. i sł. Marta Zalewska)
Spokojnie (muz. i sł. Marta Zalewska)
Na Powierzchni (muz. i sł. Marta Zalewska)

 

Adam Wolski

Adam Wolski

Duet ojca z synem. Adam Wolski (Golden Life) wraz z synem Filipem grają ulubione piosenki. Ubiorą je w nowe aranżacje. Połączenie doświadczenia Adama i zamiłowania Filipa do muzyki daje nietuzinkową kombinację dźwięków. Znane wszystkim rockowe dźwięki zabrzmią w zupełnie innych aranżacjach (www.goldenlife.pl).

Program:
Oprócz błękitnego nieba (Maanam/Golden Life)
24.11.94 (Golden Life)
Heroes (David Bowie)

 

Black Hills

Black Hills

Chór Black Hills to rozrywkowa grupa wokalna złożona z ludzi o różnych zawodach, ale z jedną muzyczną pasją. W 2019 roku Chór wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku i zdobył trzecią nagrodę w kategorii muzyka rozrywkowa/gospel.

Program:
You Raise Me Up (Josh Groban)
We are the champions (Queen)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *