Muzeum Sztuki Nowoczesnej: potrójny i zarazem ostatni wernisaż w pawilonie Emilia

19 lutego o godz. 19:00 odbędzie się potrójny wernisaż w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wystawy „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej”, „Chleb i róże. Artyści wobec podziałów klasowych” oraz „Po co wojny są na świecie. Sztuka współczesnych outsiderów” będą ostatnimi ekspozycjami prezentowanymi w pawilonie Emilia, tymczasowej siedzibie instytucji.

Otwarciu wystawy towarzyszy szereg interwencji, krótkich performensów, filmów i wykładów, których autorami są uczestnicy wszystkich trzech wystaw m. in. Daniel Rycharski, Georgia Sagri i Stanisław Garbarczuk.

Wystawa „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej” jest prezentacją różnorodnych dróg, prowadzących z pola sztuki do codziennego życia i w przeciwnym kierunku, od życia do sztuki.

Ekspozycja „Chleb i róże” zadaje pytanie o to, jak artyści definiują swój status i pozycję wobec ekonomicznych nierówności, których wzrost obserwowany jest obecnie.

Natomiast „Po co wojny są na świecie” to prezentacja twórczości czternastu artystów-outsiderów zmagających się w swojej sztuce z palącymi pytaniami współczesności.

źródło: artmuseum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *