Najmniej zarabiający pracownicy Ringier Axel Springer Polska dostaną dodatek inflacyjny

Pieniądze
Pieniądze
Fot. Pixabay

Ringier Axel Springer Polska wypłaci jednorazowe dodatki inflacyjne dla najmniej zarabiających pracowników.

Z ustaleń „Presserwisu” wynika, że pieniądze otrzyma ok. 400 osób.

Pieniądze zostaną wypłacone w ramach dodatku finansowego, który wynegocjowały z związki zawodowe działające w Ringier Axel Springer Polska z władzami wydawnictwa.

„Dodatek ten ma pomóc złagodzić skutki inflacji uderzającej najmocniej właśnie w osoby z najniższymi wynagrodzeniami” – czytamy we wspólnym komunikacie związkowców, podpisanym przez komisję zakładową OZZ Inicjatywa Pracownicza przy RAS Polska, komisję zakładową NSZZ „Solidarność” w RAS Polska i Koło Syndykatu Dziennikarzy Polskich przy RAS Polska.

„Po przeprowadzeniu researchu w firmach o podobnym profilu okazało się, że niektórzy pracodawcy podjęli już kroki mające na celu natychmiastowe złagodzenie skutków inflacji. W związku z tym jako trzy związki zawodowe działające w RASP, oprócz postulowanej przez nas od dawna corocznej waloryzacji wynagrodzeń, wyszliśmy w imieniu pracowników z propozycją jak najszybszej wypłaty specjalnych dodatków dla pracowników” – podkreślili związkowcy z RASP.

Dodatek inflacyjny zostanie wypłacony jednorazowo w styczniu 2023 roku pracownikom zarabiającym nie więcej niż 7 tys. zł brutto i mającym co najmniej roczny staż pracy. Dodatek ma objąć osoby zarówno zatrudnione na umowie o pracę, jak i B2B.

Osoby zarabiające do 5 tys. zł otrzymają 3,5 tys. zł brutto, od 5 do 6 tys. zł – 2,5 tys. zł, a od 6 do 7 tys. zł – 1,5 tys. zł. Ponadto pracownicy ze stażem krótszym niż rok, zarabiający nie więcej niż 7 tys. zł, dostaną 700 zł.

Na koniec 2021 roku w Ringier Axel Springer Polska pracowały 1394 osoby. Wydawnictwo w listopadzie 2022 roku przeprowadziło zwolnienia grupowe, które objęły maksymalnie 120 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *