Nowe regulacje w sklepach: 3 osoby na 1 kasę

Sklep

Sklep

Handel FMCG pozostaje najważniejszą gałęzią gospodarki w trakcie epidemii. Jednakże podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano o wprowadzeniu kolejnych regulacji dotyczących jego funkcjonowania.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w życie wchodzą następujące regulacje dotyczące handlu FMCG w Polsce:

  • Limit 3 osób na jedną kasę w sklepie – oznacza to, że w przypadku sklepu, np. z 3 kasami, będzie mogło przebywać w nim maksymalnie 9 osób. Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, nie tylko te, które są czynne.
  • Sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki w godzinach od 10 do 12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Te osoby będą mogły robić zakupy również w godzinach późniejszych.
  • Od 2 kwietnia wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.
  • Pracownicy sklepu będą musieli dezynfekować terminale płatnicze po każdym użyciu ich przez klienta.

Dodatkowo Mateusz Morawiecki zalecił, aby zakupy robić jak najrzadziej, jednak podkreślił, że sklepy spożywcze, drogerie i apteki pozostaną otwarte, nie jest planowane wprowadzenie żadnych ograniczeń w ich funkcjonowaniu.

Ograniczenia wprowadzono także na targowiskach, na których nie będzie mogła przebywać większa liczba osób niż trzykrotność liczby punktów handlowych, oraz w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych, które od teraz będą zamknięte w weekendy.

źródło: Poradnik Handlowca
foto: Visual Hunt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *