Najpiękniejsze Ptaki Pomorza

Trzydzieści zgromadzonych fotogramów do końca stycznia br. będą mogli podziwiać liczni goście OEE „Wilga”. Wystawa Najpiękniejsze Ptaki Pomorza, to dzieło szczególnej pasji nauczyciela i współpracownika „Przyrody Polskiej” Cezarego Korkosza, uznanego hotelarza Arkadiusza Labudy, leśnika Mateusza Matysiaka, księgowego Cezarego Pióro i zootechnika Artura Tabora. Wystawie towarzyszy atrakcyjny plakat i profesjonalnie opracowany katalog.

Tuż po wernisażu Arkadiusz Labuda- główny inicjator wystawy, zawodowo kierujący luksusowym Domem Zdrojowym w Jastarni, powiedział nam: moja pasja narodziła się w czeskiej Pradze, gdzie zafascynowała mnie architektura. Teraz nastąpiła era ptaków, bo to jest temat wymagający i niezwykle ciekawy. Pragnąłbym umieć patrzeć inaczej ,lepiej ,bardziej przewidywać skutki naciśnięcia migawki.

Piątkowy wernisaż wystawy „NPP” zgromadził bardzo liczne grono zainteresowanych, także spoza tego regionu, a na wystawę przybyli miłośnicy fotografii i przyrody z Radziejowa, Torunia, Rypina, Krakowa i Kołodziejewa.

W dalszej kolejności wystawa odwiedzi Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie i jeden z zakopiańskich hoteli, a poprzednio niezwykła ekspozycja była eksponowana w  nowym  hotelu „oliwskim „ w Gdańsku i na terenie  Kampinoskiego Parku  Narodowego.

Tekst i fot. Mirosław Kowalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *