Międzynarodowe Targi Muzyczne MITAM w Poznaniu – zaproszenie

Międzynarodowe Targi Muzyczne MITAM będą odbywały się już po raz drugi. W ubiegłym roku organizatorzy, dysponując bardzo skromnymi środkami, chcieli zainicjować cykliczne wydarzenie związane z programem "Poznań – Europejska Stolica Kultury". Za zorganizowaniem Targów Muzycznych z naciskiem na przemysł fonograficzny przemawiają dwa zasadnicze argumenty. Po pierwsze Poznań jest miastem z tradycjami targowymi, a po drugie w tej części Europy nie ma imprezy o podobnym charakterze. W związku z tym Stowarzyszenie Muzyczne BRZMIENIA planuje połączyć masową imprezę rozrywkową ze spotkaniami handlowymi branży muzycznej.

Pierwszego dnia na dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim odbędą się dwa koncerty. Pierwszym będzie "Szukam wydawcy", do którego zostaną zaproszeni wykonawcy z dorobkiem i doświadczeniem estradowym, ale nie mający jeszcze bogatej dyskografii. Natomiast wieczorem odbędzie się koncert „50 LAT POLSKIEGO ROCK AND ROLLA” dedykowany Franciszkowi Walickiemu – uznawanemu za ojca polskiego big beatu (rocka). Podczas koncertu usłyszymy Jarosława Królikowskiego (w repertuarze Czesława Niemena), Ania Rusowicz i zespół Simple Blue ( covery Niebiesko Czarnych),zespół Dwie Korony (śpiewający piosenki Krzysztofa Klenczona), a także Piotra Nalepę z zespołem Nie-Bo (z przebojami zespołu Breakout) oraz Józefa Skrzeka i zespół SBB.

Drugiego dnia wieczorem, w kościołach znajdujących się w pobliżu Starego Rynku, będą odbywały się koncerty rozmaitych nurtów muzyki rozrywkowej pod wspólnym tytułem „Gospelowanie czyli KONCERTY Z PRZESŁANIEM”.  Większość nurtów muzyki rozrywkowej ma swoje źródła w muzyce gospel ,spirituals i work songach. Tego dnia obchodzone jest święto kościelne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę 16 sierpnia odbędzie się koncert finałowy „POZNANIACY PAMIETAJĄ PRESLEYA”. Wystąpią w nim Michał Milowicz, a także zespoły w międzynarodowych składach: ANT AKMENS, BOOGIE BOYS, MONALIZY, THE DEVILS. Koncerty współfinansowane są przez Samorząd Miasta Poznania.

Więcej informacji na temat Targów Muzycznych znajduje się na stronie www.mitam.eu 

Krzysztof Wodniczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *