Lato z Radiem na Powiatowym Święcie Sera

26 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie swoją wakacyjną trasę „Lato z Radiem”! Polskie Radio do Ostrowa zaprosił starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak.

Lato z Radiem to jedna z najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce. Jej bohaterowie są powszechnie znani i lubiani, a sygnał Polki Dziadek od lat kojarzy się Polakom z latem i wakacyjnym wypoczynkiem. Cieszy mnie ogromnie, że mieszkańcom i gościom naszego regionu możemy zaproponować wspaniałą, plenerową zabawę z udziałem Lata z Radiem. Jestem przekonany, że inauguracja całej trasy koncertowej w Ostrowie to doskonała promocja walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, z których słynie nasze miasto i powiat. Jest to również okazja do posmakowania naszych znakomitych serów pleśniowych, którymi zachwyca się również Europa. Serdecznie zapraszam! – mówi Włodzimierz Jędrzejak, starosta ostrowski

Przypomnijmy, że od trzech lat Powiatowe Święto Sera organizowane jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Spółdzielnię Mleczarską „Lazur” w Nowych Skalmierzycach. Impreza ma charakter festynu rodzinnego i skierowana jest do mieszkańców Powiatu Ostrowskiego oraz Południowej Wielkopolski. Jednym z przesłań powiatowego festynu jest promocja produktów mleczarskich oraz potraw, w których głównym „bohaterem" jest ser. W pierwszej edycji Powiatowego Święta Sera dla widzów, na żywo gotował Pascal Brodnicki. W tym roku podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji festynu, wyśmienity pokaz sztuki kulinarnej zaserwuje Robert Sowa, autor wielu książek, programów i audycji kulinarnych. Mistrzowi Kuchni podczas całej trasy Lata z Radiem swoich produktów dostarczy Spółdzielnia Mleczarska „Lazur” z Nowych Skalmierzyc.

W tym roku na całej trasie Lata z Radiem począwszy od Ostrowa Wielkopolskiego, a skończywszy na Ostródzie serów pleśniowych nam nie zabraknie. Ogólnie nastawiamy się na zdrową żywność, będziemy zachęcać do spożywania ryb i białego mięsa. Potrawy będą smakować wykwintnie, ale zapewniam, że przepisy nie będą skomplikowane. Już 26 czerwca jako pierwsi będą się mogli o tym przekonać mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Zapraszam do naszej objazdowej kuchni, aby spróbować dań, które przygotuję. Ze swojej strony mogę zapewnić, że będzie to coś smacznego – mówi Rober Sowa, dla którego przygotowano specjalną kuchnię na kołach.

W tym roku Lato z Radiem obecne będzie w 20 polskich miastach. Będą to głównie uzdrowiska i kurorty wczasowe. Na całej trasie obecna będzie Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”, która jest sponsorem strategicznym całego cyklu imprez.

Przez dwa miesiące, w 20 atrakcyjnych miejscowościach będziemy częstować naszymi znakomitymi serami. Specjalnie na potrzeby tej ogólnopolskiej kampanii przygotowaliśmy stoisko z licznymi atrakcjami oraz nagrodami dla dzieci i dorosłych. Z tej okazji wydajemy także specjalną ulotkę z przepisami kulinarnymi oraz informacjami o Lazurze i Powiecie Ostrowskim. Wierzę, że dzięki temu uda nam się skutecznie zareklamować nasz region i lazurowe produkty w całym kraju – podkreśla Zenon Michaś, prezes SM Lazur.

Impreza w Ostrowie Wielkopolskim, inaugurująca ogólnopolską trasę koncertową Lata z Radiem, rozpocznie się i zakończy charakterystycznym sygnałem Polki Dziadek. Zabawę poprowadzą dziennikarze Programu       1 Polskiego Radia: Zygmunt Chajzer oraz Roman Czejarek.

Dla Radia, dla mnie i Romana Czejarka jest to bardzo ważne wydarzenie. Wracamy do Lata z Radiem po 4 latach. Chcemy odbudować to, co kiedyś funkcjonowało znakomicie. Jest to dla nas ważny moment, ważny sprawdzian, który pokaże ile siły jest w Lecie z Radiem. Przygotowania do całej trasy trwały bardzo krótko, ale udało się i znów ruszamy w Polskę. W poszczególnych miastach program artystyczny będzie się zmieniać, ale stałym punktem programu będzie gotowanie w wydaniu Roberta Sowy, zabawy dla dzieci z udziałem Pana Japy, konkursy z nagrodami i stoiska sponsorskie – wyjaśnia Zygmunt Chajzer.

Ostrowską publiczność będzie rozweselać Kabaret OT.TO, a o dobrą zabawę zadbają gwiazdy estrady: zespół Blue Cafe oraz Stachursky. Impreza w Parku Miejskim potrwa od godziny 16:00 do około 23:00. Na zakończenie przewidziano pokaz sztucznych ogni.

Wszystkim koncertom Lata z Radiem towarzyszyć będą akcje prozdrowotne Ministerstwa Zdrowia: program wczesnego wykrywania raka piersi oraz program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

autor: Romana Ogórkiewicz

Z okazji Święta Sera Stowarzyszenie Polskich Mediów organizuje study press do Ostrowa Wielkopolskiego 26-27.06.2010 r.
Zainteresowanych udziałem zapraszamy do akredytacji:
http://ostrowski.powiatonline.org/formularze/akredytacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *