XIV Biesiada Miodowa w Kurowie

Biesiada Miodowa w Kurowie to cykliczna impreza edukacyjna organizowana od 2000 roku. Głównymi organizatorami Biesiady Miodowej są: Starosta Wysokomazowiecki, Wójt Gminy Kobylin Borzymy, Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego, oraz współorganizatorzy: Narwiańskie Towarzystwo Ochrony Środowiska, Podlaski Związek Pszczelarski, jak również liczna grupa prywatnych instytucji. W bieżącym roku odbędzie się jej XIV edycja. Impreza odbywa się na terenie parku przydworskiego przy siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego w ostatni weekend sierpnia, w tym roku będzie to 24 – 25 sierpień.

Biesiada Miodowa w Kurowie to impreza adresowana do szerokiego grona odbiorców zarówno dorosłych, jak też dzieci i młodzieży. Podstawowym zadaniem imprezy jest promocja rozwoju tradycji regionalnych Podlasia, walorów kulturowych i przyrodniczych, w szczególności pszczelarstwa. Impreza jest okazją do wymiany doświadczeń i integracji uczestników oraz odwiedzających dotyczących tradycji, kultury, sztuki i promocji produktów lokalnych. Ponadto przyczynia się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczestników.

 Impreza ma charakter edukacyjny, poznawczy i informacyjny. Podczas dwudniowej imprezy wystawiane są stoiska pszczelarzy, twórców ludowych oraz osób zajmujących się wytwarzaniem produktów lokalnych. Wszystkie miody zgłoszone na imprezę są przebadane przez Stację Chemiczno – Rolną w Białymstoku. Ponadto na scenie prezentowane są występy zespołów ludowych z naszej okolicy np. zespoły śpiewacze „Narwianki” z Kruszewa, „Uhowianki” z Uhowa, które w swoim repertuarze mają pieśni i przyśpiewki ludowe. Ponadto na scenie prezentują się folkowe zespoły dziecięce i młodzieżowe z pobliskich miejskich i gminnych domów kultury Ponadto rokrocznie odbywają się koncerty znanych w kraju zespołów folkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *