Poradnik WIG: Praca w domu – 6 koniecznych zasad

Praca w domu

Praca w domu

Wśród wielu osób na co dzień pracujących w biurze, praca zdalna bywa przedmiotem marzeń i jest uważana za łatwą i przyjemną. Jednak wcale nie jest to takie proste, o czym dziś przekonują się tysiące pracowników, których sytuacja zmusiła do pracy w domowych pieleszach, często z dziećmi nad głową.

Jednak są sposoby na automotywację, które warto wypróbować, jeśli wykonywanie obowiązków z domu sprawia kłopoty.

Ubierz się do pracy

Kusi cię pozostanie w piżamie? Brzmi miło, ale to zły pomysł. Ubierz się tak, jakbyś za chwilę musiał wyjść z domu, niekoniecznie w garnitur.

Zorganizuj sobie miejsce pracy

Przygotuj biurko, odpowiednie oświetlenie, wygodne krzesło. Zadbaj wcześniej o zakupy, dzięki czemu nie będziesz musiał przerywać pracy, wychodząc po napoje czy jedzenie.

To nie jest dzień wolny ani urlop

Powiadom o tym rodzinę, przyjaciół, którzy mogą chcieć wykorzystać ten czas na wspólne aktywności

Zrób listę zadań

Najważniejszą kompetencją warunkującą efektywną pracę zdalną jest zarządzanie czasem. Przed rozpoczęciem pracy zrób listę zadań, które musisz dziś wykonać i oszacuj czas, jaki one zajmą, pamiętając o marginesie błędu. Po wykonaniu zadania wykreśl je z listy.

Wyłącz Facebooka

Powszechnie wiadomo, że to komunikatory społecznościowe, to pożeracze czasu. W przeglądarkach można zainstalować specjalne wtyczki blokujące przeszkadzające nam strony. Dzięki tym sposobom możemy zyskać mnóstwo czasu.

Obowiązki domowe? – po pracy

Nie traktuj pracy w domu jako okazję do nadrobienia domowych zaległości. Odkurzanie, pranie czy prasowanie mogą (muszą) zaczekać. Nie oszukuj się, zaległości powstałych podczas porządków nie nadrobisz „później”.

KK
foto: Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *