Regiony bez granic – mistycznie i tajemniczo z Ukrainy

Regiony bez granic – mistycznie i tajemniczo z Ukrainy

Regiony bez granic – mistycznie i tajemniczo z Ukrainy

Fundacja Borussia serdecznie zaprasza na koncert Petra Zarudnego.

Petro Zarudnyj to pochodzący z Równego ukraiński muzyk, autor tekstów, poeta, lider znanego alternatywnego zespołu rockowego Merva – grupy znanej daleko poza granicami Ukrainy, która w 2006 r. zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie „Global Battle Of The Bands”.

Petro Zarudnyj jest autorem pieśni, które wykonuje po ukraińsku, ponieważ jego zdaniem jest to język mistyczny i tajemniczy. Teksty o głębokich znaczeniach podkreślone są interesującym brzmieniem gitary. Koncert Petra Zarudnego to pierwsze tego rodzaju w Olsztynie spotkanie z mniej znanym w Polsce nurtem alternatywnej muzyki z Ukrainy.

Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu „Regiony bez granic”. Celem projektu jest popularyzacja wybranych aspektów kultury dwóch regionów partnerskich województwa warmińsko-mazurskiego: Obwodu Rówieńskiego na Ukrainie oraz Departamentu Côtes-d’Armor we Francji.

Koncert odbędzie się w czwartek, 5 września 2019 r. o godz. 18:00 w Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA , ul. Zyndrama z Maszkowic 2 w Olsztynie.

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *