Rośnie prestiż zawodu kucharza – młodzi ambitnie walczą o sukces

Według wyników raportu „Polska na Talerzu 2015”, aż 54% ankietowanych uznaje zawód szefa kuchni/kucharza za atrakcyjny. Większa świadomość konsumencka, zwracanie uwagi na jakość oraz panująca obecnie moda na gotowanie, to czynniki wpływające na tak pozytywną ocenę. Rodzi to także większe zainteresowanie zawodem wśród młodych osób, a te które już zdecydowały się rozwijać w tym kierunku, ambitnie walczą o najlepsze tytuły. Potwierdzeniem tej tendencji okazał się finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego pt. „Mistrzostwa Młodych Kucharzy”, zorganizowanego przez firmę MAKRO Cash & Carry i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni ,w którym o miejsce na podium walczyło aż 12 zespołów. Wygrali je Przemysław Kopania i Kamil Przewdziecki, uczniowie stołecznej szkoły gastronomicznej. Miejsce drugie i trzecie wywalczyli przedstawiciele szkół gastronomicznych z Warszawy i Rybnika.

kucharze460

Pierwsze miejsce to kolejny sukces kulinarny młodych kucharzy z Warszawy, na co dzień uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej. W ubiegłym roku udało im się zająć trzecie miejsce w 6. edycji konkursu „Zgotuj Sobie Sukces”, którego kontynuacją są tegoroczne „Mistrzostwa Młodych Kucharzy”. Drugie miejsce wywalczyli Piotr Archiciński i Kamil Pytkowski z Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ulicy Poznańskiej w Warszawie. Trzecie miejsce na podium przypadło uczniom Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Rybniku: Mariuszowi Jasińskiemu i Zuzannie Sałbut.

„Celem 'Mistrzostw Młodych Kucharzy’, zaadresowanych do uczniów szkół gastronomicznych, jest wspieranie polskiego sektora HORECA. Postrzegamy młodych kucharzy jako tę grupę, o której rozwój należy szczególnie zadbać. Nasz konkurs jest jedną z wielu inicjatyw na rzecz wzmocnienia partnerstwa pomiędzy MAKRO a sektorem HORECA. To, co nasza firma oferuje w ramach 'Mistrzostw’, to profesjonalna przestrzeń, w której młode talenty kulinarne mają okazję sprawdzić swoje umiejętności, szeroka gama produktów, międzynarodowe jury gwarantujące wysoki obiektywizm oceny oraz, co najważniejsze, nagrody, które umożliwiają dalszy rozwój zawodowy na polskiej, a nawet europejskiej arenie kulinarnej” – mówi Eric Poirier, prezes firmy MAKRO.

źródło: Centrum Prasowe PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *