Sąd uchylił grzywnę KRRiT za „Magię nagości”

Pilot i w tle ekran telewizora
Pilot i w tle ekran telewizora
Fot. Piotr Cichosz / Unsplash

Chodzi o 20 tys. zł kary nałożone roku temu przez KRRiT na Zoom TV za emisję brytyjskiej edycji „Magii nagości”.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, który tydzień temu po raz kolejny nałożyła karę na audycję, złożyła już apelację.

Kara została nałożona przez KRRiT na brytyjską edycję audycji randkowej, którą produkuje publiczna stacja Channel 4. Do tej pory nie było informacji o skargach na polską wersję „Magii nagości”, produkowaną przez Zoom TV.

Natomiast rada już przed rokiem nałożyła karę na Zoom TV za odcinek wyemitowany 23 grudnia 2020 roku o godz. 23.03, czyli w czasie, kiedy telewizja może pokazywać treści wyłącznie dla dorosłych. – W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci – tłumaczyła wówczas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *