Stanowisko Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – wizyta polskich dziennikarzy na Krymie

W związku z informacjami rozpowszechnianymi przez rosyjskie media o rzekomej wizycie polskich dziennikarzy na Krymie Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przypomina, że polscy dziennikarze nie powinni brać udziału w wyjazdach na Krym organizowanych przez Rosję i według naszych informacji nie biorą. Polski rząd nie uznaje aneksji Krymu, a polscy dziennikarze nie powinni odwiedzać Krymu na zaproszenie agresora.

Rosyjska telewizja na Krymie informując o wizycie polskich dziennikarzy nie wymieniała ani jednego nazwiska ani nazwy redakcji, co może świadczyć o tym, że uczestnikami tej wizyty nie byli dziennikarze, lecz funkcjonariusze rosyjskiego aparatu propagandowego.

Zarząd Główny
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Komentarze

  1. Piszący ten komunikat widać, że jest znawcą funkcjonowania aparatu propagandowego, skoro jednoznacznie tak ocenia. I tak zamiast komunikatu dziennikarskiego mamy wyrażoną jedyną słuszną opinię! Trzeba się zdecydować kim się jest, bo tak podana informacja to także manipulacja ze strony SDP! Tak jak za czasów PRL-u, Towarzysze z SDP uprawiacie propagandę PRL-u pomawiać, wmawiać, mieszać. I tak tek komunikat już nie jest komunikatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *