Stowarzyszenie Mediów Lokalnych wręczyło nagrody Local E-Journalism Awards 2022

Wręczenie nagród Local E-Journalism Awards 2022 przyznawanej przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych
Wręczenie nagród Local E-Journalism Awards 2022 przyznawanej przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych
Wręczenie nagród Local E-Journalism Awards 2022 przyznawanej przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Fot. https://localpress.pl/konkurs-local-e-journalism-awards-2022-rozstrzygniety/

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych wręczyło nagrody dziennikarskie – Local E-Journalism Awards 2022 – w czasie uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim Campusie Google. 

Z niemal 400 nadesłanych prac jury konkursu przyznało nagrody zwycięzcom w dziewięciu kategoriach. Oceniało je jury w składzie: Mirosław Pęczak – przewodniczący jury (Polityka), Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Paweł Nowacki (Digital Flow), Marek Miller (Google), Elżbieta Jachymczak (Business Intelligence), Katarzyna Kozłowska (Fakt i fakt.pl), Waldemar Śliwczyński (Kwartalnik Fotografia), Mariusz Forecki (artysta, fotograf) i Witold Bereś (Kraków i Świat).

W kategorii News jury nagrodziło: Przemysława Antkiewicza z portalu Limanowa.in za tekst „Skandal na Mogielicy! Na najpiękniejszej polanie powstaje budynek”. Drugą nagrodę odebrał Grzegorz Maliszewski z Ddbelchatow.pl za „Nowe absurdalne opłaty na cmentarzu. Kuria doliczy za trąbkę na pogrzebie i taczkę…”. Trzecia trafiła do Kamila Kuliga z Tubalecznej.pl za „O tym, że Onyszko nie może być radnym powiatu łęczyńskiego pisaliśmy od trzech lat. W końcu stracił mandat”.

W kategorii Publicystyka nagrodę otrzymali Patrycja Koprzak i Piotr Jagniewski z Miasto-info.pl za tekst „Wszyscy jesteśmy z małych miast”.

W kategorii zdjęć z drona (przyznawana po raz pierwszy) pierwszą nagrodę zdobył Patryk Oberc z portalu Korsosanockie.pl za zdjęcie „Złote serpentyny”. Drugą i trzecią nagrodę zdobyli Grzegorz Heluszka z Rawicz24.pl i Damian Krzanowski z Krosno24.pl. On również otrzymał trzecią nagrodę za zdjęcie klasyczne. Drugi w tej kategorii był Marek Jasik (Ino.online), a pierwszy Michał Menartowicz – Olawa24.pl za zdjęcie z katastrofy ekologicznej na Odrze.

Lokalnym portalem roku w kategorii do 150 tys. użytkowników został Zlotowskie.pl. W kategorii powyżej 150 tys. – portal Lm.pl z Konina. Nagrodę Local Creative przyznano portalowi Ino.online za format informacji w minutę.

Nagrodę Pro publico bono im. Stefana Bratkowskiego przyznano portalowi Krosno24.pl za akcję społeczną zablokowania budowy kościoła na miejskiej działce i zmianę jej przeznaczenia na zabudowę mieszkaniową. Jury przyznało również wyróżnienia honorowe portalom Lm.pl i Tvklodzka.pl za akcje społeczne związane z uchodźcami z Ukrainy.

W kategorii Film/relacja wideo zwyciężył film „Burmistrz Jarocina czyści pomnik Jana Szyszko” autorstwa Jakuba Piotrowicza i Janusza Marcinkowskiego z portalu Jarocinska.pl.

Nagrody Local e-Journalism Awards wręczono po raz drugi. Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (SML) istnieje od stycznia 1992 roku i skupia 26 wydawców niemal 50 gazet i portali lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *