Zaproszenie na Festiwale: Owoców i Warzyw oraz Słoików Świata, 25-27. września br. Pałac Kultury i Nauki

Zapraszamy na

Festiwal Owoców i Warzyw Świata, Festiwal Słoików Świata

oraz do odwiedzenia otwartego już

Muzeum Słoików Świata

piątek – niedziela, 25-27 września br.

Muzeum Techniki i Przemysłu,

pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa.

Podczas tych festiwali kładziemy akcent na wartości edukacyjne, zwłaszcza w pierwszym dniu,  tj. w piątek, 25 września 2015 r.  zapraszając dzieci i młodzież. Laboratoria owoców i warzyw i słoików będą informować, uczyć i pokazywać, na czym polega zdrowa żywność i jak można dbać o własne zdrowie dzięki bogactwu owoców i warzyw. Będą pokazy gotowania powideł z buraków cukrowych oraz śliwek, pokazy pasteryzacji i marynowania, kiszenia kapusty, probiotyka ze słoika, huta szkła oraz liczne konkursy. Każdy z wystawców będzie praktycznie tworzył swoiste laboratorium  owocowo – warzywne, podczas którego zostaną zaprezentowane wartości odżywcze i witaminy w owocach i warzywach zawarte.  Jest to również okazja do znakomitej nauki i zabawy dla wszystkich. Poprzez proponowane pokazy i laboratoria  spojrzymy inaczej na naturalne środowisko, w którym  żyjemy, tym bardziej, że od dzisiejszych działań zależą warunki, które będą miały wpływ na życie społeczeństwa za lat kilkanaście, kilkadziesiąt i dla następnych pokoleń.

WARUNKI WSTĘPU NA FESTIWALE.

W dniach festiwalowych można także zwiedzać Muzeum Techniki i Przemysłu.  Na wniosek organizatorów, dyrekcja  Muzeum zrezygnowała z płatnych biletów wstępu.

By jednak w sposób symboliczny wesprzeć tę instytucję kultury zamiast biletów, podczas trwania Festiwali wejście będzie po nabyciu weksli konsumpcyjnych, 1 weksel = 1 PLN. Dochód z weksli przeznaczony jest dla Muzeum Techniki i Przemysłu.

Specjalną ofertę stworzyliśmy dla dzieci i młodzież  zorganizowanych przez szkoły. W dn. 25.09.2015 r. dzieci i młodzież mają wstęp z rabatem 50%  w kwocie 2.5 zł od osoby. Otrzymują weksel upoważniający do otrzymania zdrowej, gorącej kanapki z armeńskiego chleba lawasz. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłaszanie grup.

weksel-rabat-460

Zgłoszenia grup przyjmujemy na e-maila wawa@polskiemedia.org. Dodatkowych informacji można uzyskać  pod nr telefonów: +48 22 297 57 80 lub +48 22 22 50 111.

Cennik konsumpcyjnego WEKSLOWEGO wstępu:

Weksel ulgowy (młodz. szkolna do 18 lat)     – 5 weksli
Dorośli       – 8 weksli
Weksel rodzinny A (2 dorosłe + 1 dziecko)    -16 weksli
Weksel rodzinny B (2 dorosłe + 2 dzieci)      -20 weksli
Weksel rodzinny C (2 dorosłe + 3 dzieci)      -24 weksli

Bezpłatnie:
– Dzieci do 7 lat
– Niepełnosprawni i ich opiekunowie (zaśw. lek.)
– Opiekunowie grup powyżej 10 osób.

WALUTA FESTIWALOWA

weksle

Po wykupieniu weksla konsumpcyjnego można go zrealizować  w następujących wariantach

cennik-300

Festiwal Owoców i Warzyw Świata oraz Festiwal Słoików Świata odbędą się w dniach piątek – niedziela  25-27.09. br. na terenie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Pałac Kultury i Nauki, pl Defilad 1 w Warszawie.

Festiwal będzie dostępny w godzinach 10.00 – 19.00. Oficjalne otwarcie Festiwalu w piątek o godz. 14.00!

Więcej informacji na: www.festiwalsloikow.org oraz www.owoceiwarzywa.org i www.muzeumsloikow.org

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: +48 22 297 57 80 lub +48 22 22 50 111.

Komentarze

  1. Witam,

    Byłam już na oryginalnej prezentacji słoików, która w tym roku odbyła się w Muzeum Techniki. Myślę, że w tym miejscu i przy aranżacji projektanta ekspozycja wypadła korzystniej niż w budynku szkolnym jak to było w latach ubiegłych. Będę również w sobotę na wystawie warzyw i owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *