Tomasz Sekielski z tytułem Dziennikarza Roku 2019

Tomasz Sekielski zdobył tytuł Dziennikarza Roku 2019. To jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze. Na gali finałowej Grand Press 2019 ogłoszono też wyniki konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie roku i laureatów nagród specjalnych.

Tytuł Dziennikarza Roku to wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Tomasz Sekielski (autor „Tylko nie mów nikomu”) zdobył w głosowaniu redakcji rekordowe 253 punkty. Za nim znaleźli się: Bertold Kittel („Superwizjer” TVN) – 89 pkt., Andrzej Stankiewicz (Onet) – 35 pkt., Marek Sekielski (producent „Tylko nie mów nikomu”) – 23 pkt., Magdalena Gałczyńska (Onet) – 19 pkt.

– To, że ten film miał tak dużą siłę rażenia wynika z tego, że trafił w swój czas, ale ten czas by nie nadszedł, gdyby nie wcześniejsze artykuły i reportaże – powiedział Tomasz Sekielski, odbierając nagrodę. – Od nas dziennikarzy – szczególnie w obecnej sytuacji, nie chodzi mi tylko o to, co się dzieje w Polsce, ale i w ogóle na świecie, o czasy postprawdy, o fake newsy i manipulacje – zależy bardzo dużo. A śmiem nawet powiedzieć, że zależy przyszłość demokracji. Mówię o dziennikarstwie rzetelnym, jakościowym. Życzę nam wszystkim odwagi, niezależności, upory, uczciwości i wszystkiego dobrego.

Więcej: www.press.pl

foto: Adam Kozak / „Press”

Komentarze

  1. Tytan pracy. Więcej w nim dziennikarza niż sportowca. dieta jest dla niego słodyczą :). Lubi gadać ale potrafi milczeć. Sporo szczęścia i minimum ekstrawagancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *