Trójka bez Chojnackiego: Ciemniejszy odcień bluesa

Jan Chojnacki

Jan Chojnacki

Prowadzący audycję „Bielszy odcień bluesa” Jan Chojnacki poinformował, że rozwiązał współpracę z Programem III Polskiego Radia.

„Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy” – napisał w czwartek na Twitterze i Facebooku Chojnacki. Dodał, że zobowiązał się do zrealizowania w dwutygodniowym okresie wypowiedzenia dwóch audycji, ale nie otrzymał odpowiedzi na swoje pismo.

„Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim [Tomaszem, dyrektorem i redaktorem naczelnym Trójki – przyp. red.], który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, »bo tam jest więcej miejsca«. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom” – dodał Chojnacki.

Audycja prezentująca muzykę bluesową na antenie Trójki pojawiła się jesienią 1975 roku, ostatnio była obecna w ramówce w czwartki o 22.05.

Po tym, jak z Trójką pożegnała się Anna Gacek, ze stacją rozstali się w ostatnich dniach również Wojciech Mann, Gabriela Kulka i Jan Młynarski.

źródło: press.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *