Warszawska Izba Gospodarcza pomaga: Maski dla medyków

Warszawska Izba Gospodarcza wspomogła walkę z COVID-19, przekazując załogom Centrum Medycznego RIEMER profesjonalne półmaski SECURA 3000 z zestawami filtrów.

Dwudziestu ratowników tej firmy, pobierających wymazy a tym samym mających codzienny kontakt z pacjentami podejrzanymi o zakażenie wirusem, będzie od dziś pracować w bezpieczniejszych warunkach .

W imieniu załóg maski odebrał Karol Maluga, dyrektor ds. medycznych ( na zdjęciu).

Podarowany sprzęt został zakupiony ze środków zebranych w Filharmonii Narodowej, podczas charytatywnego lutowego koncertu „Solidarni z Wuhan”. Pieniądze pierwotnie miały być przeznaczone na pomoc służbom medycznym w Chinach. jednak decyzją Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan zdecydował, ze względu na dynamiczne rozwijającą się sytuację, żeby fundusze te pozostały w Polsce. Ambasador Liu Guangyuan w liście do Marka Traczyka, prezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej napisał:

Szanowny Panie Prezesie,

Zorganizowany przez Pana oraz Warszawską Izbę Gospodarczą koncert charytatywny zatytułowany „Solidarni z Wuhan” był niezapomnianym przeżyciem i wielkim sukcesem. Ukazał on, jak głęboką przyjaźnią Polacy darzą naród chiński. Także to, że w obliczu epidemii poszczególne państwa zachowując ducha wspólnego przezwyciężania trudności, wzajemnie się chronią i udzielają sobie pomocy. Chciałbym w tym miejscu po raz kolejny z serca podziękować Panu, pracownikom izby, artystom i wolontariuszom. Byliśmy bardzo wzruszeni słysząc Pańskie słowa, że kwota uzyskana z koncertu zostanie przeznaczona na zakup środków medycznych, by pomóc Wuhanowi.

Po wielu miesiącach walki epidemia w Chinach została wreszcie opanowana. Miasto Wuhan ponownie otwiera się na świat zewnętrzny. W tym samym czasie epidemia rozprzestrzenia się w Polsce i innych europejskich krajach. To one obecnie znajdują się w kluczowym momencie walki z epidemią. Zwracamy się więc do Pana z serdeczną prośbą, by pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczyć na zakup środków medycznych potrzebnych w walce z epidemią w Polsce. Wierzę, że po doświadczeniu wspólnej walki z chorobą, przyjaźń miedzy naszymi narodami się wzmocni, a Polska szybko pokona epidemię.

Niech żyje przyjaźń polsko-chińska!

Ambasada ChRL w Polsce, 8 kwietnia 2020 r.

Warszawska Izba Gospodarcza planuje dalsze działania w zakresie uzupełniania środków ochrony osobistej. Przekażemy je medykom będącym na pierwszej „linii ognia” w walce z koronawirusem.

MG
foto: Mirosław Gleb

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *