Wystawa prac Rafała Olbińskiego „Zalety dwuznaczności”

W „Ochorowiczówce” – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle gości kolejna niezwykła malarska wystawa. Tym razem w muzeum można podziwiać prace Rafała Olbińskiego, znanego na całym świecie ilustratora i malarza, autora wielu niezwykłych prac. Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji, Niemczech oraz w Polsce. Kunszt malarski Rafała Olbińskiego można podziwiać w „Ochorowiczówce” od niedzieli, 20 stycznia do 22 lutego br.

Artysta wszechstronny i intrygujący

Rafał Olbiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył uzyskując dyplom na Wydziale Architektury. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem „Jazz Forum”, w którym pełnił funkcję redaktora graficznego. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował do Nowego Jorku. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts.

Artysta zdobył ogromne uznanie na całym świecie a jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach takich czasopism jak Newsweek, Time, Business Week czy New York Times. Olbiński tworząc swoje prace, często inspiruje się muzyką i poezją. Jego ulubione motywy to ptaki, drzewa, obłoki, zasłony czy urwiska skalne. Zestawia je w zaskakujący sposób, nadając im nowe znaczenia. Znakiem rozpoznawczym dzieł Olbińskiego jest łabędź.

Wystawa w niezwykłym muzeum

Miejsce kolejnej wystawy prac Rafała Olbińskiego nie jest przypadkowe. „Ochorowiczówka” – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle to największe muzeum magicznego realizmu w Europie i niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie naszego kraju. Na co dzień w odnowionej willi wybitnego polskiego naukowca Juliana Ochorowicza gości ponad 300 dzieł znanych, polskich twórców związanych z surrealizmem. W zeszłym roku pojawił się tam także zbiór ponad sześćdziesięciu prac Salvadora Dali. Ponadto w muzeum możemy podziwiać dzieła m.in. Jarosława Jaśnikowskiego, Zdzisława Beksińskiego czy Jakuba Różalskiego.

Wystawa prac Rafała Olbińskiego pt. „Zalety dwuznaczności” będzie pierwszą wystawą czasową oferowaną przez Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w tym roku.

Wystawa prac Rafała Olbińskiego „Zalety dwuznaczności”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *