Środowisko dziennikarskie krytykuje 'Press’ za atak na Magdalenę Kicińską

Magdalena Kicińska
Magdalena Kicińska
Magdalena Kicińska, Fot. Adrian Grycuk – Praca własna / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

Publikacja „Była naczelna” w „Press” wywołała oburzenie środowiska dziennikarskiego. Artykuł, zapowiadany jako sylwetka Magdaleny Kicińskiej, byłej redaktor naczelnej miesięcznika „Pismo”, został uznany za paszkwil i personalny atak.

Kicińska, ceniona za stworzenie przyjaznego środowiska pracy w „Pismie” i uczciwe podejście do współpracowników, apelowała o bojkot nagród przyznawanych przez „Press” w związku z wcześniejszymi zarzutami wobec jego redaktora naczelnego.

Środowisko dziennikarskie uznaje publikację za przejaw manipulacji i dezinformacji, a także przykład nieetycznego dziennikarstwa. Wskazuje, że „Press” przestał reprezentować głos dziennikarzy, stając się narzędziem prywatnych rozgrywek.

Autorem publikacji, a w istocie paszkwilu napisanego na zamówienie Andrzeja Skworza (wydawcy „Press”), jest Mariusz Kowalczyk. Wg opinii byłych współpracowników jest on ślepym wykonawcą poleceń Szefa. W swym dorobku ma wiele publikacji, które są zaprzeczeniem rzetelności warsztatu dziennikarskiego.

Komentarze

  1. Warto pogłębić temat najbardziej dotkliwy i bolesny dla Redaktora Naczelnego Press kto zarządza Fundacją Grand Press?. Naczelny oświadcza, że nie uczestniczy w jury Grand Press! Naprawdę?
    Wg ius tore z zarządzającą osobą Grand Press nie mają „węzła” z Fundatorem,
    wg prawa naturalnego jest „węzeł”,
    zwyczajowo chyba taka relacja nazywa konkubinatem.
    Zatem stawiam pytanie, jeżeli konkubinat jest faktem czy w istocie nie ma wpływu na ostateczne wyniki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *