– Jestem zachwycony, zadowolony i zaskoczony – mówił tuż po występie artystów kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, patron honorowy festiwalu. – Bardzo wam wszystkim dziękuję. Dziękuję Wam wszystkim, którzy tu jesteście. Szczególniej tym, których nie pomieścił ten kościół, których widziałem stojących przed wejściem i słuchających słowa Bożego. To słuchanie Pisma Świętego jest niezwykle ważne w Roku Wiary, który dał nam papież Benedykt XVI. Nikt tak bardzo jak ten papież nie podkreśla tego, że wszystko może zawisnąć w powietrzu jeśli u podstaw zabraknie nam żywej i mocnej wiary. I druga rzecz, którą nieustannie przypomina nam papież. Woli Bożej mamy szukać tam gdzie jej szukać trzeba, czyli w Piśmie Świętym. To tam Bóg mówi nam, tu i teraz, jakimi jesteśmy, co mamy czynić i jak mamy czynić. I to jest bardzo ważne, gdy my dziś przychodzimy i przedstawimy Bogu nasze projektu prosząc go o to, by uznał je za swoje. Tymczasem trzeba odwrotnie – mówił metropolita warszawski.
Pod ogromnym wrażeniem byli również artyści, którzy prezentowali fragmenty Biblii. – Gdy wyszłam i stanęłam przed ołtarzem zamurowało mnie – mówiła Małgorzata Kożuchowska. – Nie spodziewałam się takich tłumów. Ludzie stali wszędzie. To cieszy, że przyszli słuchać tego co ma nam do powiedzenia Bóg.
– Stojąc tam przed tą rzeszą ludzi zauważyłem w pewnym momencie, że tworzą krzyż – dodaje Krzysztof Ziemiec. – To było niesamowite przeżycie.
Festiwal Biblii „Na początku było Słowo” to wspólne dzieło Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Warszawie i środowisk artystycznych. Na złoży się cykl 12 spotkań w czasie których znani polscy aktorzy i dziennikarze będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich.
– W kościele katolickim przeżywamy teraz Rok Wiary, który jest wspaniałą okazją, by powracać do Źródła, czyli do Pisma – tłumaczy aktor Tadeusz Chudecki, jeden z pomysłodawców festiwalu. – Każde spotkanie stanowić będzie zamkniętą tematycznie całość, opartą przede wszystkim na recytowanym Słowie i obudowaną ułatwiającą refleksję muzyką.
Kolejny wieczór z tego cyklu zaplanowany jest 17 lutego. Spotkania w kościele akademickim św. Anny odbywają się pod honorowym patronatem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego.