Druga edycja Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata. Uroczyste otwarcie przewidziane jest w dniu 4 września br. o godz. 14.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Wychodzimy z powszechnej wiedzy, że słoik we wszystkich możliwych konfiguracjach jest Osobowością ale i przedmiotowością czyli miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki. W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności.
Nieprzypadkowo miejscem inauguracji Festiwalu Słoików Świata jest Warszawa i jej bijące serce Pałacu Kultury i Nauki, a w nim siedziba Muzeum Techniki i Przemysłu. Słoik bowiem w swojej historii jest związany z postępem technicznym, z wynalazkami, które ułatwiły sposób przechowywania żywności.
Słoik równocześnie w polskiej rzeczywistości stał się symbolem wolności wyboru miejsca zamieszkania, to symbol solidarności i tolerancji. Słoik to rodzinne tradycje, to sposób na zdrowe odżywianie!
I Edycja Festiwalu Słoików Świata, cieszyła się ogromnym powodzeniem, gromadząc wystawców produktów słoikowych i przetworów, oraz przyciągając 17 tys. zwiedzających. Uczestnicy Festiwalu, odwiedzający i wystawcy zaakceptowali pozytywnie taki format imprezy.
W ramach II edycji Festiwalu Słoików Świata zapraszamy na swoistą ucztę smakową, przetworów zawartych w słoikach oraz przygodę intelektualną prezentowaną w Słoikowych Laboratoriach.
Biorąc pod uwagę, że inauguracja Muzeum Słoików Świata oraz Festiwal Słoików będą wydarzeniami bezprecedensowymi nie tylko w historii Warszawy, ale w przestrzeni Polski i świata, mającymi wymiar społeczny, polityczny, gospodarczy, kulturowy i wizerunkowy, będziemy zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu w charakterze wystawcy lub odwiedzającego.
By otrzymywać bieżące informacje o aktualnościach Festiwalu Słoików Świata oraz Muzeum Słoików Świata zapraszamy do akredytacji na newsletter:
http://muzeumsloikow.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja/
Zainteresowanych udziałem w Festiwalu prosimy o kontakt
Adrian Kołodziejczyk, tel. +48 22 297 66 25, e-mail: ak@festiwale.co
Cezary Kopczyński, tel. +48 22 297 66 24, e-mail: ck@festiwale.co