GLOBAL BUSINESS _LOCAL FAMILY – wyzwania firm rodzinnych na drodze do długowieczności podczas Family Business Week – wydarzenia online Instytutu Biznesu Rodzinnego.
– Żadna inna forma przedsiębiorczości nie jest tak silnie zakotwiczona w społeczeństwie jak firmy rodzinne. Typowa dla przedsiębiorstw rodzinnych triada, na którą składają się sukces ekonomiczny, odpowiedzialność społeczna oraz lokalny patriotyzm, sprawia, że rodzinny biznes ma niepowtarzalną kulturę organizacyjną z bardziej humanistycznym, opartym na wartościach wymiarze – uzasadnia tytuł tegorocznego Family Business Week online „Global Business _Local Family” dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, organizatora eventu. Szczególnie w trudnych, nieoczywistych czasach pandemii firmy rodzinne stały się ostoją polskiej gospodarki, chroniąc miejsca pracy i wspólnie z zaangażowanymi zespołami szukając najlepszych rozwiązań w drodze do długowieczności.
Rodziny biznesowe z Polski i zza granicy spotkają się online już po raz drugi. Zeszłoroczny Family Business Week był jednym z pierwszych eventów online i zgromadził ponad 80 prelegentów z 14 krajów z kilku kontynentów oraz prawie 1000 uczestników. W tym roku każdy z dni Family Business Week będzie związany z jednym z pięciu kluczowych obszarów: wiedzy, władzy, własności, wartości i wizji, o które powinna dbać każda rodzina biznesowa, której zależy na długowieczności. Program codziennych spotkań został zaprojektowany w oparciu o potrzeby i oczekiwania rodzin biznesowych, które niejednokrotnie stają obecnie przed wyzwaniami i trudnościami związanymi z aktualną sytuacją. Najlepsi eksperci z całego świata podzielą się swoim doświadczeniem, wsparciem oraz dobrymi praktykami zarówno dla biznesu, jak i dla rodziny. Najciekawsi przedsiębiorcy z całego świata pokażą, jak radzą sobie w codziennych wyzwaniach na drodze do długowieczności.
Od rana zaplanowane są prelekcje eksperckie oraz spotkania w właścicielami wspaniałych firm rodzinnych z całego świata. Prelekcje wygłoszą uznani zagraniczni eksperci, działający w różnych obszarach firm rodzinnych, m.in. Rania Labaki, Susanne Bransgrove czy Guillermo Salazar. Uczestnicy Family Business Week będą mogli poznać czołowych liderów przedsiębiorczości rodzinnej, z firm takich jak: Hōshi Ryokan – tradycyjnego japońskiego hotelu, najstarszej firmy rodzinnej na świecie (rok założenia: 718), D’Addario & Company, Inc., – największego i najstarszego producenta oraz dystrybutora akcesoriów muzycznych, Grönlunds Plåt AB – nowoczesnego szwedzkiego przedsiębiorstwa, które istnieje na rynku prawie 150 lat i zajmuje się obróbką blachy. Natomiast na wieczorach eksperckich pojawią się polscy specjaliści z obszarów firm rodzinnych, m.in.: dr Adrianna Lewandowska, Roman Wieczorek, Szef Zespołu Ekspertów Instytutu Biznesu Rodzinnego czy prof. Maciej Stradomski, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu.
Natomiast w godzinach wieczornych odbędą się wieczory eksperckie, podczas których eksperci wezmą pod lupę bieżące wydarzenia w świecie biznesu i rodziny. Podsumują dzień, omówią najciekawsze tezy, porozmawiają o trendach, o wyzwaniach i rozwiązaniach.
Na Family Business Week Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza właścicieli firm rodzinnych, sukcesorów i sukcesorki, członków rodzin biznesowych i managerów pracujących w firmach rodzinnych.
Pełen program, informacje o prelegentach oraz rejestracja na stronie www.familybusinessweek.pl.
Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.