14 listopada w Warszawie w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie spotkają się kobiety – przedsiębiorcy z Polski oraz z Ukrainy. W ramach projektu „e-Bridge — zaangażowanie kobiet przedsiębiorców w debacie o współpracy międzynarodowej” odbędzie się konferencja połączona z networkingiem pt. „Laboratorium Innowacji Współpracy Międzynarodowej”. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami oraz wzięcia udziału w dyskusji o możliwościach poszerzania działalności między innymi o rynek ukraiński.
Jak wykorzystywać biznesowo sąsiedztwo Ukrainy i Polski? Bliskość geograficzna i kulturowa, chłonny rynek dóbr i usług na Ukrainie jak i coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy w Polsce są łakomym kąskiem dla przedsiębiorców. Jednak wielu z nich nie odkryło jeszcze Ukrainy.
Spotkanie ma na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy i wzorców, do przełamania barier i nawiązania międzynarodowych kontaktów. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się przedsiębiorcze kobiety z Polski, które prowadzą już z powodzeniem interesy na Ukrainie, ich koleżanki z Ukrainy oraz eksperci.
Warto podkreślić, że termin i tematyka spotkania wpisuję się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który trwa od 14 do 20 listopada.
Laboratorium Innowacji We Współpracy Międzynarodowej jest realizowane w ramach projektu „e-Bridge — zaangażowanie kobiet przedsiębiorców w debacie o współpracy międzynarodowej”, finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja online na stronie internetowej: www.ambas.org
Partnerzy projektu: Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Polska 3.0, Polski Innowacyjny Klaster Medyczny, Międzynarodowy Fundusz Wspierania Ukrainy, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Fundacja Zdrowe Społeczeństwo, Instytut Allerhanda.
Miejsce wydarzenia: Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Termin: 14 listopada, godz. 11:00-15:00
Kontakt: e-mail: ambas@ambas.org, tel. +48 602 550 779
Program do pobrania tutaj.